183 comments

 1. gaziantep degirmiçem şube no 642 müşteri no 3356576 hesap no 1111117 numaralı kullanıcıyım kredi kartıma 10 22 2008 de kartıma kırmızı nokta gelmiştir ve ben borcumu ödedim halen daha kalkmadı merkez bankasından kırmızı noktanın kalkmadıgını gördüm magduriyetimin giderilmesi için merkez bankasındaki sicilimin olumluya çevrilmesini saygılarımla arz ederim… 05354968636

 2. BEN VODAFONE İŞ ORTAĞIM KULLANICISIYIM. ŞİRKET HATTIM İKİ GÜNDÜR KAPALI, SADECE BENDE DİİL ETRAFIMDA HERKESİN KAPALI SİNYAL SORUNU VAR. ERZİNCAN İLİÇ İLÇESİNDE ŞANTİYEDEYİZ.DEFALARCA MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAMAMA RAĞMEN HALAA ÇÖZÜLMEDİ. VODAFONE KULLANMAK PİŞMANLIKTIR.ZATEN DAĞIN BAŞINDAYIZ KAR KIŞ BİDE TELEFON ÇEKMİYO.BAZ İSTASYONUNUZU KONTROL EDİN BİR AN EVVEL. İKİ İLÇENİNDE YEREK GAZETESİNE KONUYU TAŞIMAYA KARARLIYIM.GEREKİRSE MAHKEMEYE KADAR ZORLİCAM.05497465541 MUSTAFA YALÇIN

 3. faturalı hattım kapandı borçdan dolayı 10 aydır-ben son 4aydır ödemeye çalışıyorum hiç bir şube yardımcı olmuyo sistemde görünmüyo- diyip müşteri hizmetlerini aramamı söylüyolar ve ben bitürlü bağlanamadım bilerek bekletip faiz uygulaması yapıyorlar dava açıcağım.

 4. turkcell levhası var. fırat iletişim fırat ilkeler frt iletişim ve ben bu yerden faturamı ödedim ama 3-4 saat oldu ve hala daha telefonum ve hattım açılmadı ayretten bu firma benden 1 t.L hizmet bedli istedi bu firmadan şikayetçiyim

 5. SEVGİLİ AKBANK YÖNETİCİLERİ,

  2008-2011 (NİSAN) YILLARI ARASINDA KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDA GÖREVLİ İKEN MAĞAŞIMI SİZDEN 61 NUMARALI HESAPTAN ALIRKEN 2010 TEMMUZ’DA İPOTEKLİ TÜKETİCİ KREDİSİ KULLANDIM. 2011 NİSAN AYINDAN SONRA KARA KUVVETLERİ İLE ÇALIŞMAYI BIRAKTINIZ VE BEN AYNI HESAPTAN SİZE ÖDEMELERİME DEVAM ETTİM. 2011 TEMMUZ AYINDA EDOK K.LIĞINA ATANDIĞIMDAN EDOK ŞUBENİZDE YENİ HESAP (5794) AÇTILAR VE BU HESAP ÜZERİNDEN ÖDEMELERİME DEVAM ETTİM. 2011 EKİM AYINDA GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA ATANDIĞIMDA ŞUBEDE GÖREVLİ HABİBE SERDAR HANIMA, GENELKURMAYA ATANDIĞIMI VE ÖDEMELERİMİN NASIL YAPILACAĞINI SORDUM. ODA BANA HESABINIZ VAR ZATEN KAPATMAYALIM VE AYNI ŞEKİLDE ÖDEMELERE DEVAM EDELİM DEDİLER. ANCAK BU HESABA İŞLEM ÜÇRETİ UYGULATILACAĞI TARAFIMA İLETİLMEDİ. HER İKİ HESAP BİRBİRİNE BAĞLANTILI OLDUĞU İÇİN ARALIK 2011 ÖDEMEMİN YAPILDIĞINDA HESABIMDA 6 TL OLMASI GEREKİRKEN -6 TL GÖRÜLDÜĞÜNDEN TEKRAR BAKANLIKLAR ŞUBENİZE GİDİP TERSLİKTEN BAHSETTİĞİMDE MERİH VURAL HN. TARAFINDAN İŞLEM ÜÇRETİNİN EDOK Ş.NİZ TARAFINDAN KESİLMESİNDEN DOLAYI ONLARIN TALEBİ İLE DURUMUN DÜZELTİLECEĞİ BANA BİLDİRİLDİ. 61 NUMARALI HESABIMIN KAPATILMASI İÇİN İSE 2011 TEMMUZ-AĞUSTOS AYINDA VERDİĞİM TALİMATIN YAPILMADIĞINI GÖRÜNCE HESABIMIN NEDEN KAPATILMADIĞINI SORDUĞUMDA KAPATABİLİRİZ İSTERSENİZ DİYEREK MERİH VURAL HN. TARAFINDAN HESABIM KAPATILDI. 61 NUMARALI HESAPTAN ÜCRETSİZ İŞLEM YAPILABİLECEĞİNİ ESKİ KARA KUVVETLERİ Ş.MD. BURÇİN KÖŞE BEYDEN ERTESİ GÜN ÖĞRENDİM VE 61 NUMARALI HESABIMIN TEKRAR AÇILMASI İÇİN BURÇİN BEY TARAFINDAN BAKANLIKLAR Ş.DE GÖREVLİ ASLI HN. İLE GÖRÜŞÜLDÜ VE TEKRAR AÇILMASININ ZOR OLACAĞI SÖĞLENDİ.
  SONUÇ OLARAK; BANKANIZDAN KULLANDIĞIM BİR KREDİYİ SİZE ÖDEMEK İSTİYORUM, ELDEN ALMIYORSUNUZ, HESAP AÇTIRIYORSUNUZ VE BU HESABA İŞLEM ÜÇRETİ UYGULUYORSUNUZ. BU DAYATMACILIK VE SOYGUNCULUK DEĞİLMİDİR? BUNU BENİM AKLIM ALMIYOR. AYRICA ADIMA K.K.Ş.NİZDE AÇILAN 61 NUMARALI HESABIMDAN ÖDEME YAPILABİLECEKKEN, ELEMANLARINIZ TARAFINDAN YETERLİ AÇIKLAMA YAPILMADAN İŞLEM ÜÇRETSİZ HESABIM KAPATILIYOR. KENDİNİZİ BENİM YERİME KOYUN VE BİRİNE BORCUNUZ VAR ÖDEMEK İSTİYOTSUNUZ VE ŞİMDİYE KADAR DÜZENLİ OLARAK ÖDEDİĞİNİZ HALDE BORCUNUZU ÖDEMENİZ İÇİN BİLE SİZDEN ÜCRET TALEP EDİLİYOR. BU HUSUS ZİYEDESİYLE BENİ ÜZÜYOR VE BANKANIZ HAKKINDA OLUMSUZ DÜŞÜNCELERE BENİ GARK EDİYOR. LÜTFEN KONUYU TEKRAR DEĞERLENDİRMENİZİ, AKLI SELİM BİR KARARA BAĞLAMANIZI VE TARAFIMA İVEDİ BİLGİ VERMENİZİ İSTİRHAM EDİYOR VE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

  Y.ERHAN CANBOLAT
  İSTH.ALB.
  GNKUR. İSTH.OKL.K.LIĞI
  T.C. NU.: 18109029662

 6. Merhaba,
  Teknosa’dan 47LE5310 model bir led tv aldım. TV’yi alırken satış argümanı olarak kullanılan tv özelliği olarak wireless av link özelliğine sahip olduğu iletildi. Wireless aparatı Teknosa yada servisten alınabilir denildi.

  Öncelikle LG yetkili servislerinin wireless aparatı olan LG’nin tek modeli AN-WL100W model cihazdan bir haber olduklarını kendi imkanlarım ile yurtdışından 79$ temin ettiğim cihaz ile öğrendim.
  Teknosa bu ürünün Türkiye’de 800TL’ye satıldığını iletti ama ürün teknosa stoklarına hiç bir zaman girmedi.
  Zaten 800TL gibi fahiş bir fiyat ile tüketicinin bu ürünü alması imkansız, Ama bu bir LG stratejisi çünkü Bu cihaz bırakın avrupa ülkelerine Türkiye’ye hiç bir zaman ithal edilmemiş,
  Yani TV’nizin bu özelliği var ama kullanmanız İMKANSIZ.

  Hatta bu ürüne 79$ verip yurtdışndan bile alsanız yinede kullanamıyorsunuz çünkü LG sitesinde bile belirtilmemiş, cihazın sadece US bölgesinde satılan ürünler için uygun cihaz olduğunu LG ile yaptığımız anlamsız görüşmeler sonucunda öğrendim.

  LG TV sahibi olan siz tüketicilerinde wireless AV link olan cihazlar için An-WL100W cihazı makul bir fiyat karşılığı istemeniz, Eğer bu cihazı30 gün içinde temin edemiyorlarsa TV BEDELİNİ İADE HAKKINIZ OLDUĞUNU BİLMENİZİ İSTERİM.

  LG, Türk Halkını tüketici hakkın yok sayarak, hem satış agrümanı olarak bu özelliği kullanıp, hemde bu ürün yok demesi tüketici haklarına göre haksızlık.
  SAN. ve TİC. BAKANLIĞINI göreve çağırıyorum.
  Teknosa ise sahipsizlik konusunda sınıfta kaldı.
  Bangır bangır Satış sonrası hizmetlerde fark yarattığını söyleyen TEKNOSA gibi Kurumsal bir firma İstanbul Bilişim gibi daha az kurumsal olduğu düşünülen firmanın yakınında bile değil.
  Bana sattığı televizyonda bu özelliğn bulunmadığını, çöyl ebi rport olmadığını iddaa edebilecek kadar cahil bir tutum içinde oldular,
  TV’min arkasındaki port resmini çekip, LG sitesinden TV kullanma klavuzunuda ekleyip gönderdim ama nato kafa kabul edemediler 🙂

  Aşağıda modelini belirttiğim model LG TV’si olan tüketiciler AN-WL100W model kablosuz görüntü aktarıyıcıyı, TV’yi satın aldıkları mağazadan talep edebilirler. Temin edilememesi durumunda TV’nin iadesini isteyebilirler.

  LED: LX9500, LEX9, LE8500, LE7500, LX6500, LE5500 LE5400
  LCD: LD650, LD550
  Plazma: PK950, PK750

  Wireless AV link ne işe yarar; TV ile TV’ye bağlamak istediğiniz cihazlar arasında kablosuz bağlantı yapar.
  Yani Uydu receiver, DVD player, Bilgisayar, Play Station vs HDMI, Komposit bağlatıya sahip olan cihazların görüntüsünü TV’ye kablosuz 1080P (Full HD kalitesinde) aktarır.
  Hatta AN-WL100W dışındaki tüm cihazların kumanda edimesi için görünür olmasınada gerek yoktur.
  Bir dolaba, çekmeceye yada farklı bir odada bulunan cihaz, AN-WL100W’un iIR Blaster özelliği ile kumanda fonksiyonunda kullanılmasını sağlar.

  Yani bu cihaz TV’nizin arkasındaki kablo kalabalığını, Cihaz kalabalığını ortadan kaldırır, TV arkasıda bulunan receiver ve hoş görünümlü bir receiver ile tüm görüntüleri kablosuz olarak TV’ye aktarırken ortada sadece TV ve An-WL100W olması yeterli olacaktır.

  Yani LG TV (Wireless AVlink)özelliği bulunan tüm tüketicilerin makul bir fiyatla alabilmesi ve teknolojiyi kullanabilmesi için ihtiyaç olan bir cihazdır.

 7. YAKLAŞIK 1,5 SENEDİR ABONESİ OLDUĞUM SÜPER ONLİNE DAN ŞİKAYETİM VAR BELİRLİ ARALIKLARLA ÇOK SIK OLMAK ÜZERE SÜREKLİ ARIZA KAYDI OLUŞMAKTA VE HİZMETLERİNİ AKSATMAKTADIRLAR HİZMETİNİ TAM OLARAK VEREMEDİĞİ ÜRÜNÜN AYLIK BEDELİNİ BENDEN TAM OLARAK ALMAKTA OLUP SÜREKLİ MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYIP FARKLI KİŞİLERE SORUNLARIMI ANLATMAK ZORUNDA KALIP AYRICA BİRDE EKSTRA TELEFON FATURASI ÖDEMEKTEYİM BUNUNLA İLGİLİ NE YAPABİLİRİM LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ

 8. garanti marmaris merkez şubesi müdürü burak isimli şahıs ile ilgili şikayetimin dikkate alınmasını taleb ediyorum. bir evrak işimi halletmek için şubeye gittim ve bilmediğim bir konu hakkında yardım istedim etrafımdaki ilk çalışana sordum senetlerle igili nereye başvurabilirim. kişi cevap verme zahmetinde bulunmadığı gibi döndü ve ilrledi. bende arkasından seslendim size bir soru sordum beyefendi cevap verme zahmetinde bile bulunmadınız ya dedim. bu bey bana döndü ve dediki sen banamı söyledin. bende evet dedim. bunun üzerine cevap verdi sen bana nasıl ya lı konuşursun dedi. bende size bir soru sordum ve siz ilgilenmediniz bile dedim. adam bana bilmiyorum sorunun cevabını git nereye soruyorsan sor dedi sert bir şekilde. bende kendisine şöyle cevap verdim. sizi böyle konuşmaktan men ederim şikayet ederim sizi dedim. bukezde eli kaldırarak ve sesini yükselterek s.tir git nereye ediyorsan et dedi şikayetini dedi. bunun üzerine deliye döndüm me müdür odasına gidi. sordum dedilerki banka müdürü… daha sonra bankada işim e devam ederken yeniden geldi beni görünce dediki ettinmi şikayetini çok kortum bak hemen içeri aldılar beni bak. dedi ve ekledi sen ne havalı şeysin böyle be dedi. bende bakın müdür olmanız ilahsınız anlamına gelmez benim müdürüm değilsin dikkat et dedim ve yine çekti gitti.şikayetimi lütfen dikkate alın ben 15 yıldır garanti müşterisiyim ve böyle bir küstahlığı görmedim gerekeni yetlilerin yapmasını bekliyorum. karlarımı iptal ederim veye hesaplarımı kapatırım diyen zihniyetlerden değilim.yemin ederimki bu konunun peşini brakmıcam karalama kampanyasına başlarım heryere yazarım gazetelere tv lere bu adamın bana özür borcunu ödeyenedek uğraşırım .görüyorumki garanti şikayet formlarında hiç kimse bir çözüm bulamadığını beyan ediyor. ama ben bu güne kadar bankama güvendim ve sorunumun çözülmediğini görmedim ve bu benim en büyük sorunum banka ile. bir banka müdürü bu şekilde müşterisine davranıyorsa çalışanların ve müşterilerin vay haline ilgililere arz ederim…
  kendisini tanımadığım halde

 9. Tatil Bahçesi otellere para ödeme yapmamış. Oteller almadı sokakta kaldık. Karakolda sabaha kadar ifade verdik. Tüm otobüs trun yarısında geri döndük. (İhsan Esmer)

 10. yaa bnde dun kontr yukledm bur avea bayısınden ama bna hemn gonderıcez dedıler bugun de halen daha ses yok kontorum gelmdı.dolandırldm galıba.koskoca avea bayısı de böle yaparsa ne dıım bılmıorum.haram olur ıns o verdıgım para da.

 11. 5666 sureklı msj alıyorum rahatsız oluyorum özel nuara olarak gelıyo lutfen ılgılenırmısınız?

 12. Almanyada ikamet eden Yegenim Burcu Karabiyik 13 agustos ‘da Zeytinburnu Olivium Alisverismerkezinizdeki Vodafone Bayisine müracat ederek Pasaportunu KImligini vererek telefon kaydini ve yeni numara ve internetpaketi alinarak karsiliginda 65 tl ödedik. BUgüne kadar Telefonu ve Interneti acilmadi. Müracat ettigimiz bayiyeyi devamli aradigimizda Bir Saat sonra arayin ben size geri dönecegim gibi Kandirmaca Laflarla bugüne kadar bizi oyaladi. BUgün aradigimizda Pasaportunda eksik Evrak cekildigini buyüzden Telefon ve INternet acilmadigini ögrendik ve Enez gibi bir Yerden oraya gelmemizi istedi. Calisanlarinizin Sorumsuz ve Ilgisiz olmasi nedeniyle bugüne kadar Yegenimin Iletisim Özgürlügünü sayenizde kisitlanmis olmaktadir ve bu nedenle size verdigim Ücretin karsiliginda hic bir HIzmet alinmamistir. Yegenimin Maddi, Manevi Magduriyetini giderilmesine talep ederim ayrica Calisanlarinizin Müsteriye karsi Deneyim ve Tecrubeli olmasini, Ciddi ve prensipli Davranmasi icin gerekin Özenin gösterilmesini rica ederim!

 13. 08.08.2011 tarihinde kontör yüklemek için 8035 aradım benden pobenilik istediniz.aboneliğim olmadıgından abone olmama gerektiğini söylediniz.bunun karşılığındada 16yı 3 taksitte ödiceksiniz dediniz.daha sonra ekstreme baktıgımda 48 tl kesinti yapmıştınız.devalarca aradım kimsenin kimseden haberi yok ayın 10dan beridir bekliyorum.enson aradıgımda iadeniz yapılcak dediniz.20.08.2011 tarihinde msj geldi iade edildi paranız dediniz.ama 4 gün gecmesine ragmen hala daha hesabıma gecmedi.554 854 01 45 numaralı telefondan yada email olarak nedenini yazarmısnız.artık PARAMI İADE EDİLMESİNİ İSTİYORUM.ne kalitesiz bir hatmış bu turkcell.defalardır arıyorum biri tama iade olcak diyo.sonra yine arıyorum sistemde işlme alınmış diyo.ne çattık belaya ya insanları böyle kandırıyosunuz işte.turkcelle gövendir turkcelli olduk ilk kontör yüklemede şu başımıza gelene bak 20 tllik kontör yüklicem diye 50 tllik abonelik yaptınız alavere dalavereyle hemen paramı iade edin yoksan peşiniz bırakmam mesleğin bana saglamış oldugu hakları kullanır ve size dava açarım.

 14. 142 | CÜNEYT TAYYAR AKSOY
  August 17, 2011 at 10:50 pm
  Your comment is awaiting moderation.
  baymak dolcevita marka bir kombiyi 30,08,2006 tarihinde aldım. kombimin üzerinde bulunan su giriş vanası 16,08,2011 tarihinde arızalandı ve bu vananın temini için baymak servisine mail attım. servisten bu parçayı kendimin alıp sadece parça fiyatını ödeyip kendimin bu parçayı takacağımı ve ekstra servis ücreti ödemek istemediğimi söyledim. bana ilk başta tamam 15 tl. karşılığında alabilirsiniz dendi daha sonra arayarak parçanın 45 tl+50 tl. servis bedeli ile servisin takması gerektiğini söylediler ve ben servis ücreti ödemeden parçayı kendimin takmak istediğimi ısrarla söylememe rağmen parçayı temin edemedim. şimdi size soruyorum. bu parçayı servisten gidip kendim almam şartıyla servisin bana böyle bir hizmeti vermesi gerekmektemidir. bunun tüketici kanunda bir yaptırımı varmıdır ilğinize şimdiden teşekkür ederim…

 15. baymak dolcevita marka bir kombiyi 30,08,2006 tarihinde aldım. kombimin üzerinde bulunan su giriş vanası 16,08,2011 tarihinde arızalandı ve bu vananın temini için baymak servisine mail attım. servisten bu parçayı kendimin alıp sadece parça fiyatını ödeyip kendimin bu parçayı takacağımı ve ekstra servis ücreti ödemek istemediğimi söyledim. bana ilk başta tamam 15 tl. karşılığında alabilirsiniz dendi daha sonra arayarak parçanın 45 tl+50 tl. servis bedeli ile servisin takması gerektiğini söylediler ve ben servis ücreti ödemeden parçayı kendimin takmak istediğimi ısrarla söylememe rağmen parçayı temin edemedim. şimdi size soruyorum. bu parçayı servisten gidip kendim almam şartıyla servisin bana böyle bir hizmeti vermesi gerekmektemidir. bunun tüketici kanunda bir yaptırımı varmıdır ilğinize şimdiden teşekkür ederim…

 16. Turkcell Abonesiyim,bu gün Ankara Ankamalldan 2 adet telefon aldık .Havva isimli bayan görevli gibi müşterilerle saygısızca davranan elemanlarınız oldukça en büyük olmanıza gölge düşürür.Bayiilerinize milyarlar bırakırken hakarete uğramak aşağılanmak müşterilerinize revamıdır.Gereken işlemi yapacağınız dileğiyle durumu bilgilerinize sunuyorum.

 17. 2 aydır Telpa denilen,yaptığı işin arkasında durmayan bir firmayla uğraşıyorum.
  Bundan 3 ay önce samsung wave 2 aldım.Aldığım günden 12.günü servise gönderdim,imei numarasından da takip ettim.
  Telefon telpaya ulaştı,2 gün boyunca teknik servise aktarıldı dedi.
  Maksat 16.güne kadar bekleticekler!
  Neyse 15.günü oldu birşey yazmadı,19.günü oldu yazılım
  yüklendi.Geri gönderildi.Arızası falan giderilmedi.Sadece yazılımını güncellediler!Bende ondan önce 15. günü paramı iade edin dedim hayır dediler,telefonun yenisini verin dedim,onada hayır dediler.Telefon elime ulaştı,baktım yine aynı sorun giderilmemiş.
  Dedim yeter bunlarla uğraşmıyacam.Aradan 1 ay falan geçti.Telefon tamamen kapandı.Yeniden yolladım.Bu kezde sıvı teması dediler! Dedim ne sıvısı suyamı attım telefonu.Yok işte kullanıcı hatası diyip geçiştirdiler.Üstünede 250 tl istediler!!!
  Geri gönderim dedim olmaz olsun sizin gibi firma! Telefon elime ulaştı oda yetmezmiş gibi üst bölümünü kırmışlar.Bir daha Telapa güvencesiyle telefon alırsam iki olsun tanıdığım herkezede söylüyorum Telpanın ne kadar alaycı müşterilerini umursamaz,bir firma olduklarını.
  Aklınız varsa Telpa yazdımı uzak durun!!!

 18. ya tamm 5000 sms verdiniz bu fiyata cok güzel ama günlük neden 167 hak veriyosunuz cok sacma ya kaldırın bunu istedgm zaman istediğim kadar harcamak istiyorum ! böyle saçmalıklara gerek yok lütfen !

 19. Selam Tcell Ailesi
  MERSİN İN MUT İLÇESİ KOZLAR YAYLASI tcell vericisi 07.07.2011 tarihinden beri hizmet veremiyor. bu yüzden 400 haneli 2000 nüfuslü kozlar halkı mağdur durumdadır. Artık sabırlar taşmış olup gereğinin ya tcell ya da kozlar halkı tarafından yapılacağından şüphe duyulmasın…
  GEREĞİ BİLGİLERİNİZE ARZ OLUNUR…

 20. Selam Tcell Ailesi
  MERSİN İN MUT İLÇESİ KOZLAR YAYLASI tcell vericisi 07.07.2011 tarihinden beri hizmet veremiyor. bu yüzden 400 haneli 2000 nüfuslü kozlar halkı mağdur durumdadır. Artık sabırlar taşmış olup gereğinin ya tcell ya da kozlar halkı tarafından yapılacağından şüphe duyulmasın…
  GEREĞİ BİLGİLERİNİZE ARZ OLUNUR…

 21. normal hattan avea faturalı hatta geçtim, sim kartım bozuk olduğu için bayiden yedek simkartı aldım,10 gündür kartım açılmadı, ve faturayı ödemek zorunda olduğum söylenildi ve hale biyerleri arıyamıyorum edirne ada iletişimden aldım

 22. Ankara General Zeki Doğan Mh. 521.sk.ta oturuyorum. Bırak evimi mahallede Turkcell bir çekiyor bi çekmiyor.
  Bu nasıl birşey köy değil kasaba değil.
  Kaç yıllık hattımın yanında bir hat daha almak zorunda kaldım.
  Vodafone…. Evin mahallenin heryerinde sorunsuz çekiyor.
  Bu ne şimdi :S
  Turkcellin neyi eksik acaba komplomu lütfen dikkate alırmısınız yoksa ben bu hatla cebelleşmekten bıkmış olacağım.Bir yıldır buradayım. Ve bir yıldır balkona çıkıp herkesin duya duya konuşmaktan ben bıktım.
  Daha öncede şikayetimi yazdım bir kere arandım telefonumu alıp balkona çıkana kadar kapandı ve bir daha aranmadım.Göstermelik bir aramamı?
  Niye ilgilenilmedii. Bu sizin eksiğiniz benim lüksüm asla değil!

 23. hattım vodafone aveaya geçmek istedim ama vodafoneden msj geldi tc yanlışlığı war diye.bıraksında aveaya geçmek istiyorum ben.nüfusumun fotokopisini werdim ellerinde nasıl oluyoda tc de uyumsuzluk oluyor.ben aveaya geçmek istiyorum.bana uygun tarife şuan aveada var.19 tl ye 500 dk.cevap bekliyorum.

 24. iki gündür arıyorum en az bir saat geçti hala kimsee telefona cevap vermediii ve hala cevap bekliyorum orda oturanlar ne iş yapıyorlarrkaç satt sürüyor bi müşteriyle görüşmek

 25. vınn müşterisiyim almış olduğum vınn arızalandı servisi arıyorum cevap veren yok illede bu internet paketimizi iptal mı edelim şikayetimizi dikate alırsanız teşekkür ederim beni de bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum tlf numaram 05422557298 teşekkürler

 26. vdofon reklamlarında heryerde çekiyor diyor
  sivas ın gürün il.sine bağlı yolgeçen köyü ve etrafındaki
  20 tane köyde çekmiyor

 27. iki avea hattımı türkcelle aktardım avea her hat icin 48 er tl paket iptal parası istiyor nuamramı taşıyamıyaçaksan tüketici hakkı ihlal edilmiş olmuyormu gsm şirketlerinin böyle bir üçret isteme hakları varmı teşekkür ederim

 28. benim ssp hasta oğlum var 2003 ten bu yana evimi satım oğlumu n masrafını karşıladım şuanda benim 10 bin.tl.den fazla burcum var benim ve eşimin psi,kolugu buzulmuş durumdadır çaresiz bir durumdayım bana türkcell bir hatım varmış ki bunu kulandıgıma dair unutmusum ilaç kulanıyorum 3 seneden beri hiç bir şeyim yok ve bir ambardan oturuyurum/araştırabilirsiniz bana böle bir kağıt gelmiş bana sace yardımcı olunuz lütfen/ Verilen idari para cezasının peşin olarak(15 gün içerisinde) yatırılması halinde 5326 sayılı kabahatler kanunun 17/6. madesi gereğince cezanın ¾ miktarı olan 906tl. olarak tahsil edilmesine öngörülen idari para cezasının fail tarafından adiyaman defterdarlık muhasabe müdürlüğüne yatırlmasını müteakip makbuzun dosyamıza ibraz edilmesine

 29. selam ben hattımı türksele taşımış ama önceden hatdım annemin üzerinineydi bu hatımı üzerime almak istiyorum saygılarımla 543 849 9068 no benin üzerime alınmasını istiyorum yartımcı olunuz

 30. 24 Ocak 2011 tarihinde 0534 248 5278 numaralı hatta (755 88 88) otomatik ödeme talimatı verdim fakat bu hat ogluma ait olup başka bir opörotöre geçiş yapmış bu kampanyayı hatırlatınca turkcelle geri döndü talimat kontör yüklemiyo müşteri hizmetlerini çok aradık bi sonuç alamadık herşeyi sil baştan anlatıyoduk hiç bir yardımları olmadı ne yapacagımızı da söylemediler . bide bu yöntemi denemek istedik yardımlarınızı bekliyoruz acil . Bu numaradan bana ulaşabilirsiniz 0536 432 7565

 31. 1998 tarihinden beri çoğunlukla türkselliyim yalnız son sanamlarda 49 tl 800 dakka diyerek faturayı 100 tl olarak gönderiyorlar herhalde bizlere kapatın diyorlar anlamiyorum bu hırsızlari devlet görmüyormu yoksa onlarlamı çalışıyorlar her yone 800 dakka bitmeden bukadar sahtekerlık olurmu pazartesi mahkeme başlatacagım 12 yıllık soyulduğumun davasini açacagım herkesın şikayetci olmasını istiyorum saygılarımla

 32. msj hakkı yapmak için mesaj gönderdim 7.8 tl alındı. işlem onaylandığında bilgilendirme msj gelecekti 8 saatte gelmedi tekrar msj hakkı yapmak için msj gönderdim tekrardan 5.4 tl alındı. bu sefer hemen onay bilgilendirme msj geldi. ve diğer opörütürler ne kadar msj hakkı kaldığını öğrenmek için ücret almıyorlar avea alıyor ve çalışanlarındanda memnun değilim geçtiğime mennun kalmadım

 33. 10.02.2011 tarihinde paramatik kartımı atm makinesi tarafından alındı daha sonra müşteri hizmetlerini aradım uzun uğraş vererek kartı iptal ettim. 11.02.2011 tarihinde bankaya gittim ve müracaat ederek yeni başvuru yaptım adres ve bilgilerimi alan görevli bir hafta on gün içerisinde geleceğini söyleyedi. daha sonra aradan onbeş güç geçmesine rağmen Tarsus akbank şubesine gittim görevli olan ismini vermeyecem ancak banka kamera kayıtlarınızda mevcuttur çalışan bayan bana kartın kuryeye verildiğinin bilgisayarda göründüğünü ve kurye ile irtibat kurulacak telefon numarasını bana verdi aradığımda kartımın istanbul iline gittiğini ve bana nasıl ne zaman ulaşılacağını bilmediklerini söyleyerek tekrardan bana bankayla görüşmem söylendi bankada aynı bayana geldiğimde ben sizin kartınızın bekçisimiyim beni ilgilendiren bir durum yok ben işlemimi yaptım diyerek terslendim bu durumu bildirmek için bankada yetkili müdürü istediğimde olmadığı tarafıma bildirildi Bende yeni kart aşvurusunda bulundum 04.03.2011 tarihi itibarı ile mağdurum ve bu geçen başvurum süresindede mağdur oldum konuyu adli makamlarada taşıyacam ben bütün hesap işlemlerimi ve vadeli hesabımı yaptığım bu bankanın bu kadar duyarsız ve arandığında yetkilisi ve temsilcisi olamayacak kadar küçük olduğunu düşünmezdim yapanın yanına kar kalan bu sistemin umarım dikkate alınır ve mağduriyetim kaldırılır.

 34. türkcell hattımı aveaya 19luk tarifeye geçtim bir süre sonra daha cazıp geldi 25liktarifeye geçtim fakat nedense her ay 34 tl den aşagı fatura gelmedi müşteri hizmetlerine aradım sizin tarifeniz 35 lik dediler ben anlaşmamı 25lik yaptım konuşma kayıtlarına bakın kaç defa arayıp sorunun giderilmesini söylediysem mutap olacagınm kimse çıkmadı hep aynı söz 35lik tarife neden 19 luk tarifeden 35li tarifeye geceyimki bu sizin çalışanların üç kagatcılıgı haksız yere benin faturama yansıyan paraları yiyenlerin fitil fitil burunlarından gelsin birdaha avea hatmı cevremdekileri yönlendiriyorum her yerde yapılan üç kagıdı anlatıyorun bir kaç gün içinde başka hatta geçecegim yaptıgınız yanınıza kar kalmaz nasılsa bir şekilde çıkar çıkacagınada eminim işte avae bukadarlık bir kuruluş

 35. BANA 01,02,2011 TARİHİNDE 755 44 44 TELEFON NUMARASINDAN KONBARANIZDA 24 YTL KONTORUNUZ BİRİKMİŞTİR İŞLEM İÇİN 755 44 44 ARAMANIZ GEREKİYOR TARZINDA BİR SMS GELDİ BUNA KARŞILIK BENDE BU NUMARAYI ARADIM YAPILAN İŞLEM TAMAMEN ÜCRETSİZDİR DEDİLER DAHA SONRA KAYIT İŞLEMİ İÇİN KRADİ KARTI BİLGİLERİ İSTEDİLER VE TEKRAR HİÇ BİR ÜCRET ALINMIYACAK DEĞİLMİ DİYE SORDUM VE GENE EVET DEDİLER ARDINDAN BİLGİLERİ VERDİM VE KAYIT YAPILDI DAHA SONRA BUNUN 79 YTL ALINDIGINA DAİR BİR SMS GELDİ ÜZERİNE ARAYIP İPTAL ETMEK İSTEDİK VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YARDIMCI OLMADILAR EGERKİ BU HİZMETİ TURKCELL TAŞARON FİRMAYA VERDİ İSE BUNDAN SORUMLUDUR VERİLEN HİZMETİ KONTROL ETMESİ GEREKİR VE YAPILAN YOLSUZLUK VAR İSE BUNU DURDURMASİ GEREKİR O YÜZDEN BEN ŞİKAYETCİ OLUYORUM VE BURDAN BİLDİRİYORUM….

 36. 12/12/2010 tarihinde istanbul from alışveriş merkezinizde bulunan arow mağazasından bir çift ultra sode marka bot aldım. ilk giydiğim günden itibaren botlar ayağımı aşırı rahatsız ediyor. ger giydiğimde topallayarak yürümeme sebep oluyor. aldığım yere götürdüm değiştirmelerini rica ettim ama olumlu bir sonucla karşılaşmadım.bu ayakakbıyı hava şartlarından dolayı giymek zorunda kalıyorum ayağımdayken çok rahatsız oluyorum içi o kadar sertki kaya gibi kesiyor ayak bileklerimi ne denediysem bir türlü kullanamadım . bu konuda arow yöneticilerinden biri beni duysun lütfen. kaç defa mail çekmeme rağmen olumsuz sonuç aldım çoguna dahi cevap bile alamadım. bize ayakkabıyı gönderin fabrika hatası varsa 15 iş gücünde biz size döneriz gibi laflarda etmeyin. siz bu botun parasını daha aygıma giymeden peşin aldınız. ve bende kesin çözüm itiyorum oyalanmak değil.

 37. benm turkcell 10.000 sms talebim var kontur yükledim ama sms olmuyor bana yardım edin lütfen acil sms yapmam lazım

 38. slm yalçın abi yalçın abi ben bir derdimi anlatıcam yardım cı ola bilir seniz memnun olurum Ben 6 çocuk sahibiyim perişanım lütfen beni yardım cı olun eşim beni bırakıp gitti çocuklarım bana kaldı tutunacak dalım yok yalçın abi çalışamiyorum çocuklarımı bakami yorum 9 gün oldu gideli bana arar sanız memnun olurum numaram ismim mustafa altılı 0536 626 4857

 39. garanti bankasından money cart aldım 4 ay önce ve 1 yıllık aidat parası istiyorlar şu anda benden..böyle ayıp olmaz nasıl bir anlayıştır anlamadım..böyle bankacılık anlayışı görmedim..herkese söylüyorum..tüm dünya duysun..ne olur yalvarırım garanti bankasından kart ve money cart almayın..yoksa benim gibi üzülürsünüz..saygılar..

 40. merhabalar sene de 1 hafta yaptığımız tatil master tail sayesinde rezil oldu bizi gönderdikleri 5 yıldızlı dedikleri otel 4 yıldızlı çıktı ve club calimera monacus otelin resimleri yanında ki otelin yani monacus park otelin resimleridir… Resmen insanları kandırıyorlar fakat kandırıldığını gidince anlıyorsun fakat hiç muhatap balamadım sonrasında sadece satış yapana kadar…..sonra müşteri sürünsün…

 41. Ben GARANTİ BANKASI nın haksız faiz uygulaması ile ilgili şikayette bulunmak istiyorum.

  2005 senesinde garanti bankası Kadıköy şubesinde bulunan 088-6686746 nolu hesabım 10 TL eksi bakiyeye düştüğünü ve bu eksi bakiyenin
  haziran 2010 itibari ile 575,00 TL olduğunu ancak cep telefonuma 02.06.2010 tarihinde gelen ve içeriğinde şunlar yazan(kredi/kredi kartınızın minumum ödeme tutarı ödenmediğinden gecikme faizi uygulanmaktadır.
  bugün ödeme yapmanınız rica ederiz)mesaj sayesinde öğrendim.

  Gerek bankanın ilgili şubesiyle görüşmemde gerekse,bankanın şikayet hattını arayarak bana yardımcı olmalarını talep ettim.ama aldığım cevap bu borcu benim takip etmem gerektiği ve onların böyle bir bildirim yapma zorunlulukları olmadığı yönündeydi.

  Benim şikayetim 2005 senesinden beri hiç kullanmadığım hesaba ait bu zamana kadar neden bana borcumla ilgili bir bilgi vermediler .(kendilerinde cep telefonum olmasına rağmen(son gelen mesaj olduğuna göre))
  10 TL lik borç 2005 senesinden beri nasıl olurda 575 tl olur.Bu nasıl bir faiz sistemidir.
  2005 senesinde ben 10 Tl yatırsaydım bankalarına acaba bana bugün ne kadar para öderlerdi.

  Aktarmaya çalıştığım bu konu ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.
  İYİ GÜNLER

  İRFAN KARTAL
  GARANTİ BANKASI MÜŞTERİ NUMARAM :1008165
  KONU İLE İLGİLİ HESAP NUMARAM :088 – 6686746
  EV ADRESİM: ACIBADEM AMH. BAĞ SOK. İNTA 7 SİT. B BLOK NO:15 D:11
  KADIKÖY / İSTANBUL

  0532 424 99 69
  0216 640 08 40
  0216 640 08 41 FAX

 42. telefonumda sms paketi var daha ama mesaj gönderme başarısız diyo merkez numarasıda yazılı ama yollamıyo gerekli bilgilerinizi bekliyorum..

 43. 10 senedır turksel kullanıyorum ama hıç bır avantajını görmedım.Sabır sabır dedık turksel zengın dedık ama nafıle turkselin hiç uygun tarife yapacagı yok.Turksel sadece kendını düsünüyor, baya uygun tarıfeler cıkıyor kurtulcam bu illetten.

 44. ben yaklaşık bir yıl önce avea hattı aldım. bu bir kampanyaydı ayda 10.000 dk karşılığı 70 tl diye bir kaç ay sonra 10.000 dakika süresini kanuni hakkım deyip 3.000 dakikaya düşürdü. tamam dedim fakat şimdi de ayda 70 tl olan sözleşmemizi 77 tl ye çıkarmış ve haberim yok. bu herhalde kanuni hakkıdır.ama bu sefer tüketici haklarına gideceğim.

 45. ben türkcellim ama hiç memnun değilim neden her yöne mesaj hakkı yapmıyorlarki nefret ediyom turkcelllllllllllllllllllllllllll den ıyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 46. 22.01.2010 tarihinde leptop aldım kullanılmış cıktı aldığım yere geri götürdm aldılar yenisini getireceklerini söylediler ama hala gtirmediler parayıda kredi kartıyla nakit çektirmiştm ne yapmam gerekiyo zaman istiyorlar sürekli yardımcı olurmusunuz

 47. 1 Ay önce evime yakın olduğu için bu servisi aradım. Kumandamın çalıştığını sadece ayarlarında bir sapma olabileceğini, çünkü sadece açma işlemini yapamadığını, müsait zamanlarında bir uğrayıp bakmalarını rica ettim. Bir cumartesi günü saat 12 ye kadar geleceklerini söylediler. Arayıp kendimi hatırlattıktan sonra rica minnet saat 13 de kapıyı çaldılar.Rica minnet çünkü o saate kadar beklediğimiz halde bizi atladıklarını, başka bir güne randevu verebileceklerini söylediler önce..Gelen yetkili, Israrla televizyondan arızanın kaynakladığını ve götürmeleri gerektiğini söyledi. Başka televizyonumuz olmadığını öğrenince konsinye televizyon bırakmayı önerdiler. Ellerinde konsinye olduğunda tarafıma haber vereceklerini söylediler. Cumartesi günü saat 13 e kadar evde beklettiler ve tüm ricama rağmen kumandaya bakmadan çıkıp gittiler. 1 AY kadar sonra yani 28.01.10 tarihinde KUMANDASIZ konsinye televizyonla geldiler. Başından beri arızalı dediğim benim kumandamla, konsinye getirdikleri teevizyonu açmaya çalıştılar ama elbetteki başaramadılar. Buna rağmen, konsinye televizyonu ve arızalı olduğunu anlatamadığım KUMANDAMI evimde bırakıp, sağlam televizyonumu aksam 19:30 sularında götürdüler. Birde üstüne bozuk televizyonu kurarken yeni aldığım televizyon ünitesinin de boyalarını çizip bıraktılar…. Bundan sonra ne mi oldu? Bıraktıkları konsinye televizyonda arızalı çıktı. Artık evde bozuk bir kumanda ve 15 dk da bir kendiliğinden kapanan bir televizyon vardı. Aynı akşam 20:30 da servisten birini şans eseri yakaladım. Kendisinin çıkmak üzere olduğunu, konsinye televizyonun kesinlikle bozuk olamayacağını, elektrik kablosu ile oynamamı önererek beni çocuk yerine koyarak telefonu kapattı. Bizi tüm akşam televizyonsuz bırakmalarından hemen sonra yani 29.01.10 sabahı sevisi arayarak boşuboşuna aldıkları kendi sağlam televizyonumu geri istediğimi söyledim. Müşteri hizmetlerinden adının Sibel olduğunu söyleyen bayan, önce cumartesiden önce getiremeyeceklerini söyledi. Daha sonra ise notumu aldğını,akşama bırakacaklarını söyledi. Bu arada arızam kumadada ise garantisi devam ettiği halde 40 TL karşılığında buna sahip olabileceğimi de ekledi??? Gün içinde aynı servisten bir erkek servis yetkilisi arayarak televizyonumda bir arıza olmadığını, şikayetimin ne olduğunu sordu??? Konuyu birkez de kendisine anlattıktan sonra serviste bulunan sağlam kumanda ile sorun yaşamadığını, arızanın veya ayarsızlığın tamamen benim evimde bıraktıkları KUMANDAM olduğunu söyledi ve televizyonumla beraber bana sıfır, sağlam,orjinal bir kumandayı 29.01.10 tarihinde saat 18:30 dan sonra , televizyonum 3 yıl garantili olduğu için , ücretsiz göndereceğini söyledi ve kapattı telefonu. Şuan 29.01.10 tarihinde saat 22:48 de bu satırları yazıyorum. Yazıyorum çünkü ne gelen var ne giden. Evde çalışmayan bir televizyon ve kumanda var sadece. Ailece birbirimizi seyrediyoruz aynı dün akşamda olduğu gibi bu güzel cuma akşamında da….
  Soruyorum, bu mudur? Yapabileceğiniz ,yaptıklarınız bu mudur? Evime gelin bir bakın bakalım Vestel dışında bir ürün var mı? Evlenirken aldım hepsini cash para, böyle mi ödüllendiriyorsunuz beni?
  Yarın cumartesi, gelmeyecek mi yine televizyonum? Tek tatil günümdede çıkmadan evde mi bekleyeceğim sorumsuz çalışanlarınızı yoksa? Kurumsal bir firma diye biliyoruz sizi yanılıyor muyuz? Hata mı ettik markanıza, servis ağınıza, yedek parça üretiminize güvenerek? Bu mudur müşteri memnuniyeti anlayışınız?
  Yazıklar olsun gözümüzde düştüğünüz hallere..
  Paramızla rezil olduk oturuyoruz televizyonsuz evde

 48. MERHABA BİZ ARKADAŞIMLA BİRLİKTE MAKSİMUM AKADEMİ ADINDA ÖZEL EĞİTİM VEREN BİR KURUMA ÜDS İÇİN BAŞVURDUK. BAŞVURU SIRASINDA ÖNÜMÜZE SENET VE SÖZLEŞME KOYDULAR BİZ HER AY ELDEN PARAYI VERELİM BUNLARI İMZALAMAYALIM DEDİK AMA ONLAR BUNU MİLLİ EĞİTİMİN İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ BİZ DE GÜVENİLİR BİR KURUMUN ADINI VERDİKLERİ İÇİN VE GERÇEKTEN ONLARLA ÇALIŞTIĞINI DÜŞÜNEREK İMZALADIK 3 HAFTA SONRA BİR AYLIK ÜCRETİMİZİ YATIRDIK KARŞILIĞINDA NE FATURA NE FİŞ ALABİLDİK VE SÖZLEŞMENİN ÖRNEĞİNİDE VERMEDİLER BİZDE MAZERETİMİZİ BELİRTEREK AYRILMAK İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK MAZERETİMİZİ BEĞENMEDİLER BAŞKA MAZERET İSTEDİLER BİZ DE” DİYELİM Kİ BEĞENMEDİK KAFAMIZ ALMIYOR ” DEDİK ” BEĞENMEDİYSENİZ MİLLİ EĞİTİMDEN MÜFETTİŞ GELİR HOCAYI DİNLER ” DEDİ MÜFETTİŞLE BENİM ANLAMA KAPASİTEM FARKLI OLAMAZMI HER NEYSE BİZİ OYALADILAR 35 YADA 40 SONRA YAZILI DİLEKÇE VERDİK AMA 30 GÜN İÇİNDE İTİRAZ EDİLİRSE %80 NI GERİ VERİRLERMİŞ AMA BİİZ OYALADIKLARI İÇİN GÜNÜMÜZ GEÇTİ BİZDE MİLLİ EĞİTİME DİLEKÇEMİZLE BAŞVURDUK ONLARIN BU AKADEMİYLE HİÇ BİR İLGİSİ YOKMUŞ YANİ KANDIRILDIK ŞİMDİ MİLLİ EĞİTİMDE TAKİPTE AMA HER GÜN AKADEMİYİ ARAMAMIZA RAĞMEN HALA DİLEKÇEMİZE KARŞILIK VERMEDİLER ÜSTELİK SEKRETER ASLA YETKİLİLERLE BİZİ KONUŞTURMUYOR LÜTFEN SAYGIN VE GÜVENİLİR BİR KURUM OLAN MİLLİ EĞİTİMİN ADINI KULLANARAK SENET İMZALATAN BU KURUMLA NASIL BAŞ EDECEĞİMİZİ SÖYLERMİSİNİZ TEŞEKKÜRLER İZMİR

 49. ben numaramı aveaya geçirdim mesaj geldikten sonra hattı taktım fakat telefonumda bazı problemler çıktı avea bayiisine gittiğimde numara taşımada bu tür problemler olduğunu söylediler bunu nasıl düzeltebilirim lütfen yardım edin

 50. meraba ben cüneyt benim vodafona hatım vardı ben şuan askerdeyim ve hatımı kaybetim aynı numarayı yada başka hat nasıl alabilirim bana bu konuda yardımcı olurmusunuz askerdeyim ben

 51. sayın avea sizin yaptığınız hareket hiçte hoş değil yılbaşı gecesini telefonsuz geçirdim kapatma olayını bugüne getirmenizde tesadüf değil artı numaramı kayb ettim benim aradığım numaralar belli benden ara ödeme istediniz onuda ödedim ondan sonra çıkıp tekrar telefonunuzu kapatıyoruz temelden peki bana söylermisiniz ne diye kapatıyosunuz siz kendinizi ne zan ediysunuz insanların sabrı taşarsa neler olur biliyomusunuz ve konuşmalarınızın hepsi kayıt altındadır hangi elemanınız çıksa adamların hiç ilgisi yok sanki o kurumun içinde değiller şefaf cevaplar yok insanı kendilerinden şüphelendiriyolar ve buda şunu gösteriyo avea bunu bilinçli planlı ve programlı yapıyo 05462986584 dikkatinizi çekerim bu numarayı başka operetörden avea taşıyorum sizde hem telefonu kapatıyosunuz hemde numaramı kayb ediyorum sizinle sözleşmelerimde zaten her ay belirlemiş olduğunuz fiyatın üstünde ödemişim sizi dava edeceğim şimdiye kadar size ödediğim paralarla birlikte ruh yapımı bozmanız nedeniyle size büyük tazminat davası açmaya hazırlanıyorum siz insanları aptalmı zan ettiniz ve bellidirki yılbaşı gecesine dek getirilip kapatılmıştır yemin ederim bu dava için hayatımdanda vaz geçerim ulan bu krizde insanların kanını emiyosunuz neyse ben gereğini yapacağım en azında başka insanları tuzağa düşürmenize engel olacağım hakkımıda söke söke sizden alacağım bu arda benimle yaptığınız sözleşmedede imzam bile yok sizin çalışanlarınızda öyle bunuda bilin bundan sonra 24 saatimi sizin yaptıklarınız dümenleri insanlara anlatacağım haberiniz ola görüşmek üzere

 52. selamlar iyig ünler ben agustos ayında mersin yenikoza magazasından nike ürünü spor ayakkabı aldım 35 40 gün içinde tabanında çökme,ayaklarımı berbat derecede agrıtma sorunu,aşırı derecede koku,deride renk atması,açılma,vede çoraba renk çıkartma gibi sorunlarla mersin yenikoza magazasına götürdüm onlarda istenbul nike firmasına yolladılar vede 1 ay sonra kullanıcı hatası denerek geri döndü bende istanbul nike firmasını aradım 02122854425 nolu telden ve bana resmen telde iyi karşılama yapılmadı vede gidin şikayet edin biz bunu yaparız denerek terslendim bende sizlere yazma gereği duydum ve kuzenimde aynı ayakkabıdan aldı onunda aynı sorunları var odamı kullanıcı hatası sizlerden yardım bekliyorum saygılarımla telim 0 543 542 68 02 saygılar

 53. AVEA’YA YAZDIĞIM E-MAİL
  İYİ GÜNLER SN İLGİLİ,

  Kusura bakmayın o kadar moralim bozuk ki size ancak Avea’ya yazdığım e-maili yolluyorum.

  ——————

  İYİ GÜNLER,
  Ben yıllardır Avea kullanmaktaydım. En son Avea Jet 1 GB aldım. Alırken bana Avea temsilcisi gün içinde hattınız açılacakve internete girebilirsiniz dedi. Eve gittim ve 1-2 saat ekledim. Daha sonra 3g’den girmeye çalıştım giremedim . Teknik servise açıyordum ve hiç kimse yardımcı olamıyordu. Daha sonra ayarlardan 2G’ye ayarladım internete girmeye başladım. ardan 3 hafta geçti. “Faturanızı ödemezseniz bu gün hattınız kesilecektir diye ve Arayınca 230 YTL hesap geldiğini öğrendim. Daha sonra yani bunun niye böyle olduğunu sorunca bilgi gelmeden girmisiniz GPRS/WAP olark girmişsiniz o yüzden böyle ücretlendirildiniz, mukaveled yazmakta dedi,ben temsilcinizin dediğini yaptım deyince temsilcinin bilgilendirme yetkisi yok dendi. O zaman:
  1-Madem temsilcinin bilgilendirme yetkisi yok o zaman niçin gün içinde hattınız açılacak dedi ve beni yanlış yönlendirdi
  2-Mukavele yaküstü kalablık içinde bana imzalatıldı,okutulmadı ve bana verilmedi
  ^-Önceden hiçbir fatura ya da e-mail gelmedi
  Aslında film video bile izlemeye korkarak ve 1 G’Byi DOLDURMADAN bu şekildeki ödemenin ardından. Bu ay yine 1 G’Byi doldurmamışken arayayım dedim ayın ortasında 170 milyon TL borcum olduğu söylendi daha sonra arayınca haklı olduğum itirazımın incelenip hesaptan düşüleceği söylendi ve 3 gündür yine cevap yok. En sonunda artık bir kere girdim diye mukaveleyei feshedip ayda 30 milyon TL’yi kullanmadan ödeme kararı aldım. Bu yaşattıklarınız kalp hastası birine yaşatılaydı kesinlikle ölümünden sorumlu olurdunuz hele hele batıdea bir insana yaşatsanız enaz 1-1.5 trilyon TL para manevi tazminat cezası öderdiniz. Ülkemizde insanların adalete inanç zayıflığı mı acaba bunları size yaptırıyor? Anladığım kadarıyla önce bunu Turkcell başlattı diye siz de girmişsiniz fakat kadrolarınızı ve sisteminizi o kadar yetersiz kurmuşsunuz ki elemanlarınız hiçbir şey bilmiyor ,cevaplamıyor temsilcileriniz yanlış yönlendiriyor,mukavele yok ve olan size güvenen biz abonelere oluyor.
  Halil İbrahim Tütüncüoğlu

  ————

  Saygılarımla

 54. LÜTFENN BİZE YARDIMCI OLUN TARSUS AKBANKTAN HUKUMLU ABİM MANSUR GÜNGÖR ADINA KREDI KARTI ÇIKARTILIYORR VE HARCAMA YAPILIYOR ELAMAN BANKADA ÇALIŞMASSA KIM KREDİ KATLARINI VERIYORR HİÇMİ YETKILI GORMUYOR HÜKÜMLÜ KİŞİNİN ADINA YOLSUZLUK YAPILIYOR LÜTFENN SESİMİMZİ DUYUN AKBANKIN ADI BOYLE KİŞİLERE DUR DESİN BEN HAZMEDEMIYRUM ABİM HÜKÜMLÜ OLDUGU İÇİN AKBANKA ŞİKAYETE GITI AYŞE YILDIRIM ÇALIŞAN ELAMANI EŞİNİ ÜSTÜMÜZE GONDERDİ DEMEKKI KARTI ÇIKARTAN BELLİİ Kİ EŞİNİ USTUMUZE GONDERİYORR NE OLURR BİZE YARDIMCII OLUN SIZIN GIBI SAYGILI BANKANIN ADINI KÖTUYE KULLANANLARA DURR DIYIN MÜFETTİŞŞ GELSİNN NE OLURR BUNU OKUYUNN BİZE YARDIM EDIN YOLSUZLUK YAPANLARI ENGEELYINN BİZ MADUR OLDUK BAŞKALARIDA MAGDUR OLMASINN LUTFENN TALEBIMI ARZ EDERIM BIR YETKILININ ÇIKACAGINIDA UMARIMMM

 55. KAMPAYA SÜRESİNDE HATTI KENDİ ADIMA ÇEVİRE BİLMEK İÇİN, 07/11/2009 TARİHİNDE DİYARBAKIR 360 NOLU BAYİDEN GEREKEN BELGERİ VEREREK MÜRACAATIMI YAPTIM. AVEA BAYİSİ KARGO İLE BELGELERİMİ GENEL MERKEZE GÖNDERDİĞİ HALDE BENİM İŞLEMLERİMİN YAPILMADIĞINI GÖRDÜM. YAPMIŞ OLDUĞUNUZ BU İHMAL SONUCUNDA BENİM HATTIM KENDİ ADIMA OLMADIĞINI ÖĞRENDİM. GEREKEN DÜZELTMENİN ACİLEN YAPILMASINI RİCA EDİYORUM….

 56. Merhabalar
  Avea’nın 67 tl lik tarifesine üyeyim şimdilik
  Bu kurumu yönetenler neden tarifelerde bir değişiklik olunca müşterilerine bilgi mesajı göndermezler.Yoksa müşteri dedikleri gibi veli nimet değilmidir.yeter diyorum yolunacak tüyüm kalmadı esefle kınıyor ve hattımı kapatıyorum.

 57. avea hattım her yerde çekiyor fakat bazı semtlerde msj atmıyor. sorunlu bu avealar. kontürler kendiliğinden bitiyor. tüm avealı arkadaşlarmı uyarıorum avea kullanmayın….

 58. benim 4 hafta oldu avedan türksele geçtim açılmadı hemen açılsın istiyorum tamı numaram 05073682436 beni arayın lütfen ve kontürümlerini hepsni yediniz sizi şikayet ederim

 59. ben byle saçmalık aveadan başka bi operatrde görmedim.telefonuma 10 saat önce 150 kontör yükledim hala gelmedi bu sorunumla ilgilenmediğiniz taktirde sahip olduğum 2 adet avea hattımı iptal etmeyi ve çevremdekilere de bu saçmalığı anlatıp operatörünüzden uzak durmaları konusunda uyaracağım

 60. MERABA BEN GÖRKEM GÖNÜL 21 YAŞINDA ESMER YAKIŞIKLI TATLİ BİR GENCİM HAYATİ YAŞAMAYI BİLEN BAYANLARLA TANIŞMAYI BEKLİYORUM …! NUMARAM 0545 359 41 25 bekliyorummmm

 61. arkadaşlar ben 4 ay önce samsung laptop aldım tuştakımı kazayla tek tuşu kırıldı srvise bıraktım tuş takımı yok dediler geri aldım bilgisayarı gelince arayın dedim üstunden 25 gecmesine ragmen yut dışından gelmedi diyorlar samsung servis olarak çok sayıf kalıyorlar parcalarında sıkıntı var sizlere tafsiyem ürün alırken araştırın ben aldım pişman oldum şimdi madur durumda beklemekteyim yerli malı almaya dikakat edin ülkemiz kazansın sahip çıkmıyor parcalarda sıkıntılı samsung

 62. ben muş ilinde 4 katlı kargiv evim bulunmaktadır. yaklaşık olarak 4 ay önce bize türkcel elemanıolarak gelen abdullah ve abdurrahman bey adına iki elemanınız bizden binanın çatısını baz ist asyonu olarak kullanmak istediklerini ve tarafımıza yapılan anlaşma sonucu gerekli sözleşmeler imzalanarak kiraya verildi.Bu sözleşmeden sonra binanın çatı katında baz istasyonu gizleme bacası yapıldı.bu aşamadan sonra tarafımıza herhangi bir ödeme veya bilgilendirme yapılmadı,mağduriyetimizin ivedi olarak giderilip tarafımıza gerekli bilgiyi vermeniz hususunu,
  Bilgilerinize arz ederim.22,11,2009

  Mesut ŞENER

 63. akses hesap özetimi ekranda görmek istiyorum tanıdıgım başka bir bankayla çalışıyor her ay dökümü ekranda birde türkçe cevap verirseniz iyi olur

 64. akses hesap özetimi ekranda görmek istiyorum tanıdıgım başka bir bankayla çalışıyor her ay dökümü ekranda

 65. mrb ben yıllardır türkcell kullanıyordum.2 yıldır da faturalı hatta geçtim.ve ardından türkcell mobil internet kullanıyorum mb ların nasıl bittiğini anlamıyorum .modem 2 defa arıza yaptı.ilk servise gönderdiğimde 1.5 sonra ulaştı elime modem.bu zaman içersinde internete bağlanamadım ama fatura yı yine ödedim.geçenlerde yine arızalandı modem ve 1 ay sonra ulaştı bana.internet sözleşmeli olduğu için hattı kapattıramıyorum da.sözleşmede türkcell için her türlü madde var ama müşteriyi mağdur ettiklerine dair hiçbir madde yok.türkcellin bu saçmalıklarına daha ne kadar göz yumacağız …..lütfen birileri bu işe el atsın.türkcell bu şekilde giderse daha çok abone kaybedecek.sanki dört dörtrlük hizmet veriyolarmış gibi bide müşterileri mağdur ediyolar.tüm türkcell hatlarımı diğer oparatörlere taşıyacağım .türkcell yaptığı bu salaklıklara devam etsinn

 66. slm….
  iki, üçhafta önce casper diz üstü bilgisayar aldım.
  şimdilik iyi gidiyor….ancak benim sıkıntım kullanma kılavuzunun çok kötü olması……….
  yetkilileri uyarmak isterim……..

 67. almış oldugum samsug cep telefonu üc ay sora semı karsı tafa duyuramıyordum kvk gartılı almıstım anlaması fest edılen samsunglan bır bayıye yolandım bayı arcalıgıylan ıst gıden telefonuma teşhıs sıvı gırdıgını soyledıler telefonu degerı 160 ytl benden ıstenen tamır ucreti 160 tl ida ediyorumki bendeyken sıvı teması yoktu kendileri yaptı nasıl ida edcegımki bundan sonra samsungmu tovbe ŞEREFSİLER

 68. iyi günler;
  ben yaklaşık 20 gün önce hattıma 150 kontör yükledim bildiğim kadarı ile genç turkcellilere diğer cep konuşmalarında 1 aylık süre içerisinde dakikası 1 kontür.ben bu uygulamadan faydalanamıyorum.maduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.Lütfen reklamınızı yaparken yanlış bilgilendirme yapmayınız.

 69. 2007 de buzdolabı aldık ilki hiç çalışmadı 2 ay çalışmaDan bütün erzaklarımı çöpe aTTım 2 ay sonra degiştirdiler. 0nLada aynı problemi yaşaDım ve şuanda 5. buzdolabı enyüksek ayarda durduğu halde yiyeceklerim bozuluyo kahvatılık bölümünde buzlanma yapıor 2 ay önce servis geldi haftada 1 kere gelip resmini cekip gittiler servisin kendi yezanesine gittiğimde bana sizin yüzünüzden 1.750 para cezası geldi dedi dolap degişti diYe ve buzdolabının değişmesinin sebebi AnkaRa’Nn bölge servisinin gelmesi idi.artık değişmesini istemiyorum ne gerekiyorsa yapmanızı rica ediyorum. eğer bişi yapılmazsa tüketici haklarına başvuracağım

 70. listemdeki arkadaşlara msj atıyorum ama gelmedi gibi cevaplar veriyor bana ne yapmam gerekir…

 71. birkac gun once 150 kontur yukledim. msj hakki falan yaptim. avea hatlara arama yaptim 180 dk bedavam vardi ordan dustu. baskada hic arama yapmadim. 50 konturum gitmis. niye dustu 50 konturum. ilgilenirseniz sevinirim.

 72. Henüz kullanıma açılmamış ve adıma düzenlemiş oldukları fakat bana teslim edilmeyen kredi kartımdan üyelik ücreti adı altında para kesilmiş.Haksız olarak kesilen bu ücretin tarafıma iadesini rica ederim.

 73. samsung fotoraf makinam kullanıcı hatasından dolayı arızalandı ve ben servisine tamire götürdüm dört ay olmasına karşın hala tamir edilmedi her aradığımda yurt dışından parca gelmedi diyorlar ben servisi kime şikkayet edebilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 74. 3 ay önce connet card satın aldım.1 hafta rahatça kullandım fakat bir hafta sonra internete asla giremedim.kardeşim asker ve hafta sonu çarşı iznine çıktığı için ve ben de muğla da yaşamam gerektği için satın aldım.sadece 2 ay muğlada kalacaktım.1 hafta sonra internet koptu ve müşteri hizmetlerini aradım bana 10 gün içinde halledicekelrini sölediler ne 10 günler geçti üzerinden.ben her gün müşteri hizmetlerini arayıp şikayette bulundum connet card iade etmek istiyorum dedim bana iade alamayız imzanız var 12 ay mecbursunuz dediler kullanmaya.internete giremiyorum be benden 45 ytl faturamı ödemem gerekitiğini söylediiler.bu nasıl bir dolandırma şeklidir.bu nasıl insanı enayi yerine koymaktır.bu nedir ya allah aşkına biri bana bunu anlatsın.neyse kavga dövüş internettim 1 ay sonra oldu.evime döndüm artık.şimdi de evimde tel çekmiyor internet oldukça yavaş hatta sayfalar zorla açılıyor.net başında saçımı yoldurtuyolar banaher ay 45 ytl fatura ödüyorum yazık değil mi bana.hepsine lanet okuyorum hepsine.benım ANLAMADIĞIM BÖYLE BİZİ MAĞDUR EDEN İNASANLARIN ŞİKAYETLERİNE ÇÖZÜM ÜRETMEYEN VE AKSİNE HAKSIZ YERE PARALARIMIZI ALAN BİR ŞİRKET NEDEN KAPATILAMIYOR.BUNU GERÇEKTEN ÇOK MERAK EDİYORUM.buraya şikayet yazmam da bi şey değiştirmicek ama içimi az da olsa dökmek istedim.

 75. ben türkiye finans kurumunun konut kredisi almış ve konut kredisini sürekli erken yatıran ve kredisini bitirmiş 2 aydır ipotek fek yazısını alamayan bir katılım finans müşterisiyim. katılım finans kurumuna gitiğim zaman benden başta 300 tl daha sonrada sözde indirilmiş haliyle 200 tl talep ettiler. ancak bu mastafı krediyi aldığım gün hiçbir şekilde tarafıma ihbar ve ibraz etmediler. konut kredi borcumu bitirmeme rağmen bana fek yazımı verin dediğimde sözkonusu haracı talep ediyorlar gereği hususunu bilgilerinize ve onayınıza sunarım.
  saygılarımla

 76. 25 Eylül 2009 tarihinde 0535 794 46 65 numaralı yeni bir kontörlü hat aldım.. bayii tarafından hatın 26 Eylül 2009 tarihinde saat 12.00 ye kadar açılacağını söyledi… oysa gün bittiği halde hattım kullanıma açılmadı… aynı gün gece müşteri hizmetlerini aradım.. 27 Eylül 2009 tarihinde açılacağını yani alındığı tarihten itibaren 48 saat içerisinde açılacağı söylendi… yine hattın kullanıma açılma işlemi gerçekleşmedi.. tekrar müşteri hizmetlerini aradım.. tatil günleri olması nedeniyle açılmadığını ancak mesai saatleri içerisinde açılabileceği söylendi.. böyle büyük bir firmanın bu kadar kendisiyle çelişmesinin anlamı nedir bilemiyorum.. firmanın genel yapısımı böyle… çalışanlarmı yetersiz.. birinin bir diğerinden.. uygulamalardan haberi yok.. benim acil işlerim var..bu sıkıntıları yaşamak zorundamıyım.. binbir türlü reklamlarla hat satıyorsunuz.. hat alındıktan sonra olay bitiyor galiba..bu mudur anlayış.. burada suçlu olan personel veya bayiler değil.. sanırım bunlardan sorumlu olanlar suçludur.. çünkü yetersiz kaldıklarını düşünüyorum..ya da anlaşılmaz bir vurdumduymazlık mevcut.. bu rekabet sistemi içerisinde bu ilgisizlik mutlaka sorun yaracaktır… şimdiden pişman oldum bile…
  umarım hattın açılması daha uzun sürmez.. yoksa kırmak zorunda kalacağım..

 77. BEN NİĞDE ÇAMARDI ÜÇKAPILI KÖYÜNDE İKAMET ETMEKTEYİM NUFUSUMUZ 360 SEÇMENİ OLAN BİR KÖY MALESEF Kİ KÖYÜN SINIRLAR İÇERİSİNDE CEP TELEFONU HİÇ BİR ŞEKİLDE ÇEKMEMEKTEDİR. BUNUN GEREKLİ ŞARTLARININ TARAFIMA BİLDİRİLMESİNİ RİCA EDERİM.

  ULAŞABİLECEĞİNİZ SABİT TEL:0388 722 40 52
  0388 722 40 50

 78. ya şu turkcelli bırakın artık yha çok kontör yiyo bide tv ye çıkıp 35 kontöre 10000 sms dio bnim kimsem yok turkcelde arkaşlar bnce turkcelli bırakın çok knt yiyo bn turcelden turkcelli arıodum 4 dk da 20 knt yiyo bnce bırakın yha yinede siz bilirsiniz

 79. slm bn duygu ya 6o knt aldım 5 den 5 e yapmak için ama kayıt yazıp 5055 e yolluom msj gelio yeterli krediniz yok dio nasıl oluo anlamadım yha bna yardımcı olun turkcellide bıraktım bn aveayı seviom ama napimm yardımlarınızı beklerim tşk

 80. bi hat iptal ettirdikten sonra arkasına nasıl fatura geliyo.konuşmadığım halde ya.105 lira hemde 20 30 neyse dicem ama avea resmen hat kapatma parası alıyo.müşteri hizmetleri zaten allaha emanet.kime başvuralım ki.en iyisi avea kullanmamak.ne diyelim size ya…………………………..

 81. alayınızın anasını sikim mmmm ben orospu cocukşları
  telsim hatınızın ta anasını sikim

 82. sizin ben ananızı atanızı siktimin oguları orospunun çocukları alyınızın tüm çalışanınızın anasını sikim ben ooooo bebbeleri sizin yüzünüzden ailemle kavga etim alayınızın ben anasını sikim
  çekeninde çekmeyinin de anasını avradını qyazışalım msn bu gavatlar

 83. Ben 5053871071 numaralı avea’dan turkcelle geçmiş bir aboneyim.ama geçtiğime geçeceğime pişman oldum.kamu 1200 tarifesindeydim.tarifeme dair dakikalarımı 24 ağustosta bitmiş ve ayın 3 üne kadar 417 milyonluk fatura yansımış.bu nasıl bir tarife sistemidir.ne dakikalarımın bittiğine dair nede sonraki ücretlendirmeye dair bilgilendirilmedim.bu bilgi abone merkezindede tarafıma verilmemiştir.hem geçiş için özendiriyorlar hemde sonrasında resmen insanı kazıklıyorlar.417 milyon ne demek ya nerdeyse asgari ücrete yakın bir miktar..böyle bi vicdansızlık varmı yaa…

 84. BEN ŞAHSIMA AİT OLAN 0 532 783 7834 NUMARASIYLA (TURKCELL KAMU TARİFELİ) HAT ALDIM BANKAMA OTAMATİK TALİMAT VEREREK 35 TL SÖZLEŞME AKDİNE BİNAEN TALİMAT VERDİM HER AY NEDENSE HEP 35 TL ÜZERİ GELMEKTEDİR SOYGUNCULUK TURKCELL SÖZLEŞME AKDİNE UYMAMAKTADIR ŞİKAYETİMİ YASAL SINIRLAR İÇERİSİNDE YAPACAĞIM İKAZ EDİYORUM DİĞER ARKADAŞLARIM FARKLI BİR OPERATÖRDEN BU TUR SIKINTI YAŞAMIYOR NEDEN BEN TURKCELİ TERCİH EDEREK SIKINTI YAŞAYAYIM Kİ!

 85. avea her yöne bedava doya doya konus kampanyasınadan yararlanmak için faturalı hatta geçiş yaptım ( 5 ay önce ) ve saçma sapan sebeplerle 75 numara ile sınırlandırılıp 3000 dakikaya indirilmiş avea yı kınıyorum ve ailem ve tüm yakınlarıma aveayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. esnafım ve ayrıca tanıdık tanımadık şirketime gelen müşterilerime dahi bu durumu anlatıp aveanın bu dolandırıcılığını onlara anlatıp bilgilendiriyorum lütfen bu düzenbazlığa aldanmayın

 86. müteri hizmetlerini ulaşmak bu kadar zor olamaz . ben aynı zaman da turcellde kullanıyorum müşteri hizmetleri çok basit ulasılyor. tükiyede sadece avae var sanmayın. yarım saat müzik dinledin vetelefonu kaaptım .siz kendinizi bizim yerine koyun yarim saat bekle……..bikerede müşteri işim olduyunda yarım ssat beklemende turceel ve vodofo ne geçiş yacağim

 87. cep telefonu kullandım kullanalı bu kadar kalitesiz bir operatör firması görmedim.sabah 9.oo dan akşam 18.oo kadar bir müşteri temsilcisine ulaşamadım inanıyorum ki bu şekilde çalışmayla çok yakında avea firmasında hattını kullanan bir kullanıcı kalmayacak lütfen müşterilerinize vermiş olduğunuz vaatleri tutunuz kampanyalar yapıp sınırsız hat diye insanlara sattığınız hatları sonradanda insanları arayıp hattınız sınırsz hattan çıkarılmıştır diye mesajlar yazıyorsunuz siz nasıl br firmasınız lütfen vermiş olduğunuz vaatleri tutunuz yoksa bu halk bu vaatleri tutturur

 88. çok büyük televizyon kampanyası yapıp sınırsız hat tarifeleri çıkardınız şirketinizin bu kadar kalitesiz bütçesi zayıf olduğunu hesabını yapmadınızmı şimdi müşterilerinize dönüp sınırsız tarifenizin kaldırıldığını söğlüyorsunuz siz ne yaptığınızı biliyormusunuz şimdi düzgün bir firmaysanız yine televizyon kampanyası yapıp bu kampanyayı avea firmasının bütçesi kaldırmamıştır ve bu kampanyayı iptal etmek zorunda kalmıştır televizyona yayınlamanızı istiyorum yoksa ben bölge olarak gazetelere ve yerel televizyonlara bunu yayıcam saygılarımla

 89. sayın yetkılıler.lütfen artık insanları kandırmaktan vazgeçin.sınırsız hat diyorsunuz,ardından konuşmaları sınırlıyorsunuz.bangır bangır reklam yapıyorsunuz.ama insanlara gerçekleri söylemiyorsunuz.hele telefondan size ulaşmaya kalktıkmı,eyvahlar olsun .saatlerce insanları bekletiyor ve malesef alay ediyorsunuz.ben duyarlı bir tüketici olarak,senelerdir avea kullanmama rağmen ,yarın ilk işim avea yı tükodere şikayet etmek olacak.ve bu işi sonuna kadar kovalayacağım.gerekiyorsa mahkemeye verip dava açacağım.yazıktır ,günahtır.lütfen artık insanları kandırmayın.

 90. Ben Bayburt İlinde Bulunan Türkcell Yetkili Bayiinden Şikayetçiyim Yaklaşık Bir ay Önce Yani 20.08.2009 Da Vın İçin Müraacatta bulundum halen elimizde yok isim yazıp gelince sizi arayacağız diemelerine rağmen halen aramadılar ben üçüncü sırada idim.Neyse Artık önemi kalmadı.İkinci Şikayetim ise Türkcell hattımı kapatayım dedim irtibat numarası verin deniyor Benim başka numaram yok nasıl olacak hattımı kapatamıyacakmıyım.Bu ne saçmalık.

 91. BEN GARANTI BANKASINDAN BU KADAR SIKILMAMISTIM BENI KREDI KARTI İCİN BULUYORLAR AMA MAAS KARTIM ICIN BANA ULASAMIYORLAR AYNI BILGILERE SAHIP TEK KIŞI ARAŞTIRAN GARANTIDEKI ASALAK SURULERU TAM 5 AYDIR MAAS KARTIMI BEKLIYORUM İLGİLENEN SALAKLARA DUYRULUR ANKARA MİNESERA A.V.M. DE CALISIYORUM BIG CEHFS TEYIM

 92. eger bız kullanıcıdan tuketıcıden bır sıkayetınız varsa yada tuketıcı sınırları asıyosa ararsınız bılgı verırsınızz sızın yaptıgınız gıbı yapılmaz sızınkısı ise terbıyesızlıkyır

 93. sizin gibi akıllı insanlar oldukca bizim gibi salakları kucaklamak çok kolay lanet olsun sizin hizmetinize zırt bırt kampanya msj. çekiyosunuz ama iş fatura bilgilendirmeye gelince cebinize daha çok para girsin diye haber bile vermiyosunuz mezara getirin paraları kim mezara getirdiki siz getireceksiniz alın paraları altında kalın içinde yanın basınızda kara bulutlar eksik olmasın
  alında siz kullanın bız manyak insanlar bu sekılde kullanırsak bıze hak biz hak ediyoruz konulmayı

 94. benm yaklaşık 7 yıldır kullandığım telsim hattım var fakat mesajlar download in progress şeklinde geliyor telefonumda bi sorun yok gelen mesajları okuyamadıktan sonra ben bu hattı napayımm

 95. pin kodum bloke oldu ve puk kodumuda bilmiyorum .avea müşteri hizmetlerinede bağlanamıyorum 1 haftadır da telefonum kapalı avea bayileride yapmıyor hattıma 150kontor yüklemiştim ve 5000 bin sms hakkım vardı. bir haftadır hergün sürekli müşteri hizmetlerini arıyorum ve bağlanamıyorum. nasıl çalışıyorsunuz siz nasıl müşteri hizmetleri bu?

 96. Turkcell yetkililerine öncelikler selamlar Ben sizin yıllardır beri müşterinizim kontürlü kamu hattına geçiş yapmak istedim ama sen Turkcellisin dediler başka bir telefon şirketine geç ondan sonra seni kamu hattına geçerelim dediler bu bence çok ayıp birşey çünki bende 4 adet faal hattınız var benim kullanmış olduğum 05354274738 nolu telefonumu KAMU hattına geçirmezini istiram ediyorum. FAKAT BENİ YOK DİĞER HATLARA GEÇ TİYORSANIZ TEKRAR GEÇİŞ YAPALIM DİYORSANIZ BEN BU İŞE YOKUM.

 97. 05434529881 hatlı aboneden şikayetci olmak istiyorum. bana fazladann ödeme yapmam gerektigini söylüyor operatörden beni arıyorlar işte şu şu borcunuz var.
  bnde tamam diyorum ona ragmen personel bayan bana 5’ci ayın faturası 6’cı aya taşındıgını söylüyor fakat ben 5’ci ayın faturasını ödedim ve 6’cı aya 84.70 krş geliyor ben bu ödemeyi yapmadım 7’ci ay oldu.toplam borcunuz 195 diyor ve ben onun için bu şikayete baş vurdum lütfen bana yardımcı olun ödeme yapma şartından başka kural bırakmıyorlar bana ben karşı cıktıkca yardım edin ltfennn

 98. 05359642378 nolu konturlü hattımdan kullanmadığım internet kampanyasına konturlertimin kesildiğini farkettim. İstemediğim ve kullanmadığım halde kampanyaya dahil edilmiş ve kontürlerim söğüşlenmişti müşteri hizmetlerini aradım böyle bir hizmetten yararllanmadığımı yararlanmakda istemediğimi,uygulamanın durdurulmasını hattımın internete tamamen kapatılmasını istedim birsüre sonra internetin tekrar açıldığını farkettim önemsemedim kullanmıyorum nasıl olsa diye düşündüm (bu arada faturalı hatta transfer oldum) tesadüfen kullanmadığım internet aboneliğine ücret kesilmeye devam edildiğini gördüm tekrar müşteri hizmetlerini aradım yahu kardeşim ben görme özürlüyüm telefonun sadece ALO, sundan faydalanıyorum lütfen şu yanlışı düzeltin telefonumu da internete kapatın dedim ve telefonumu internete kapattırdım aradan uzunca bir süre geçti halen cebim internete kapalı ve faturalarımı da sık incelamem ne ğöreyim görüşmelere tamamen kapatılmış olan telefonuma internet ücreti gelmeye devam ediyor eeee buldular benim gibi enayiyi….

 99. almış olduğum telefon garantiye girmesine rağmen benden ücret isteniyor. film şeridi kopmuş aldığım yer bu garantiye girer kargo ile gönderin dedi bende yolladım ve beni aradılar arka kapak çatlak olduğunu söylediler ve 48tl lik bir ücret istediler.bunun gereğini yapılmasını istiyorum ii günler şimdiden teşekkür ederim.
  şirket general mobile
  .

 100. almış olduğum telefon garantiye girmesine rağmen benden ücret isteniyor. film şeridi kopmuş aldığım yer bu garantiye girer kargo ile gönderin dedi bende yolladım ve beni aradılar arka kapak çatlak olduğunu söylediler ve 48tl lik bir ücret istediler.bunun gereğini yapılmasını istiyorum ii günler şimdiden teşekkür ederim.
  şirket general mobile

 101. mrb her yöne 67 tl ye sınırsız dediğiniz tarife var ullanıyorum ama aslında tarife bizi kullanıyor,o kadar saçma boyutları yani kısıtlamaları varki bunlar reklamlarda felan açıklansa hemde net açık olara anlatılsa ben inanıyorumki aveanın müşteri kitlesi % 30 civarında düşüş gösterirdi ve geçmek isteyenler kesinlikle geçmezdi
  ,mesela kardeşimin (göngör sarptaş) telefonunu avea hiç bir sebep göstermeden uyarı göndermeden kapattı ve o hattını alamadı.sebep ise gereksiz kullanım sevdiklerine şarkı dinletme boş muahabbet ve verilen 10000 dakikayı bitirdiği için hattına el konuldu.şimdi banada aveadan bir mesaj geldi,aynen şöyle:tarife kullanımınız makul seviye üstünde olup aynı kullanım devam ederse ek bedel ve hattınızı kapatma haklarımızın saklı olduğunu hatırlatırız.

  bu ay kulladığım görüşme ise 18 saat.benim anlamadığım bana verilen 178 saat bedavayı önlümün istediğince kullanamayacakmıyım.hep telefonum kapatılacakmı diye insan tedirgin oluyor.ne yapmamız lazım şebekemi değiştirelim daha önceki şebekemde kontörlü olarak çok rahattım senelerdir daha aveaya geçeli 4-5 ay gibi bir süre olmasına rağmen tedirginiz.artık yorum sizindir

 102. 05053840325 numaralı tlfnumun temmuz 09 faturasını avea iletişim hız A.Ş ‘den 17.07.09 tarihinde 38.92 kr yatırdım sehven 2. kez aynı faturayı Ankara Vakıflar Bankası Anafartalar Şubesindeki hesabımdan 38.92 tl yatırılmıştır.Aynı faturayı 2kez ödediğimden dolayı maduriyetimin giderilmesini arz ederim.Yaşar ÇAKIR

 103. Kısaca : hattıma 150 kontör yükledim
  hattımdan 55 kontör düştü karşılığında sabah 5 den akşam 5 e kadar avea lılarla BEDAVA konuşmam gerekirken konuşmalarımdan KONTÖRLER düşüyormuş.Bütün kontörlerimi iadesini istiyorum.Bu firmayı nasıl mahkemeye verebilirim lütfen yardım edin.

  Merhaba 09.07.2009 saat 00:50 de hattıma 150 kontör yükledim sabahtan akşam 5 e kadar bedava konuşabilmek için kayıt yazdım ve gelen cevabı evet ile cevapladım ama sisteminizdeki hatadan dolayı onay mesajı gönderilmemiştir.
  ben bedava olduğunu düşünerek aramalarımda kısıtlama yapmadım avealıları kısada olsa uzunda olsa aradım,ve bana gelen hattımda kalan 9 kontör mesajı ile şok oldum.
  Bu sistem hatasının düzeltilmesini ve bu süre zarfında yaptığım bütün avea aramalarının sonucu olan kontörlerimin iadesini hattıma bedava hizmetinin yüklenmesini(hattımdan 55 kontör düştüğü halde hizmeti alamadım) arz ederim.
  Bu sistem yanlışlığınızın düzeltilMEMEsi durumunda bu itiraz numaramı bana lütfen iade ediniz.İl Hakem heyetine müracaat edeceğim.

  Bülent KOCABEY
  5547462666

  Not: Beni avea dan aradılar ; aramadan önce hattın bedavası açıldı ama kontörüm 6 kontör kaldığı için bedava başlayamadı.
  çok komik arayan yetkili sistem hatasının olduğunu kabul ediyor!!!
  mağdur olduğumuda kabul ediyor(ses kaydı yapıldı kontrol etsinler)
  ancak kontör iadesi yapmayacaklarını söylediler.
  ve adam kaçarcasına “benim söyleyeceklerim size bu kadar” dedi ve kapattı.

  SİZ BÖYLE SÖYLEYECEKLERİNİZİ SÖYLEYİP KAÇARAK TELEFONU KAPATIYORSANIZ %100 MEMNUNİYETSİZ OLAN Bİ FİRMASINIZ VE BU SİTENİN ENN ÜSTÜNDE YERİNİZİ ALIYORSANIZ BU SİTEDEN KUŞKU DUYARIM
  Firmaların Şikayet Cevaplama Oranları
  avea 3773 100.0000%

  BEN SABAH 5 DEN AKŞAM 5 E KADAR YAPTIĞIM AVEA KONUŞMALARIM KARŞILIĞI ÇALINAN KONTÖRLERİMİ İADESİNİ VE BEDAVAMIN AKTİF YAPILMNASINI İSTİYORUM

  ADAMALR 55 KONTÖRE BEDAVA BAŞLATIYOR 150 YÜKLEDİK İSTEDİKLERİ MESAJLARI DA ATTIK DAHA NE YAPMAM GEREKİYORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

  SİSTEM HATALIYSA FATURA NEDEN BANA KESİLİYOR YA
  3NCÜ DÜNYA ÜLKESİYİZ ZORUNUZA GİTSEDE GİTMESEDE
  BU SİSTEM HATASI ANCAK BİZLERE KESİLİRDİ ZATEN

 104. ben 35 kontöre 3000 sms kampanyanıza mesaj gönderdim kontörüm gitti ama mesaj gelmedi sebebini bilmiyorum yetkili vodafone servisine gittim gelirdediler ama 3 gün oldu gelmedi neyapmam lazım

 105. 11.04.2009 tarihinde aldığımız samsung buzdolabının kapısı açıp kapama esnasında gıcırtı yapıyordu. Servisi çağırdık servis geldi ama bu durum bir çözüme ulaştırılmadı. buzdolabı aldığımızdan beri normal dolap kısmı da sebze ve diğer yiyecekleri donduruyordu. Tekrar servisi çağırdık.30.06.2009 tarihinde geldiler.Buzdolabının alt kısmının da dondurduğunu ve kapısının gıcırdadığını söyledik.Damper termostat parçasının İstanbul’dan isteneceğini söylediler.Şu ana kadar bize bilgi verilmedi içindeki yiyecekler daha çok donmaya başladı. Bu buzdolabı bize geldiğinden beri arızalı idi.Ben İstanbul merkezi 2 kez aradım dolabın yenisi ile değiştirilmesi isteğinde bulundum. Eski buzdolabım arızalandığı için yenisini almıştım.Bize bozuk buzdolabı satıldığı halde değiştirme taraftarı değiller.Bu durumda doğan mağduriyetimi nasıl giderebilirim?Ayrıca bu dolap ayıplı mal özelliklerine uyuyor. Bununla ilgili her türlü yasal girişimde bulunacağım.

 106. yaklaşık 7 ay önce almış olduğum samsung m620 cep telefonunuz tam 4 defa bozulup garantiye gönderilmişir.garantiden gelen cep telefonum her defasında farklı sorunlar çıkartmaya başladı.en son 20 gün önce bozulan samsung m620 cep telefonumdan hiç bir sonuç tarafıma bildirilmedi.sizin gibi marka sahibi ŞİRKETLERİN bu sebeblerden dolayı müşteriyi mağdur durumda bırakmanız firmanıza yakışmayan bir davranış olarak görüyorum.bıu şikayetimin dikkate alınıp en kısa zamanda tarafıma bildirilmesini arz değil rica ediyorum.TUĞBA MENGİ:05058511264 İSKENDERUN ÖZEN İLETİŞİM BAYİSİNDEN TELEFONU ALDIM.ÖZEN İLETİŞİM TEL NO:03266146648

 107. bana 05316004593 nolu telefondan bir mesaj geldi turkcell adına, mesajda şöle yazıyor “cep çekişi kampanyası sonucunda hattınıza para ödül kazanmıştır. bilgi işlem için bu numarayı arayın dedi ve kimlik bilgilerimi istedi bende verdim hata yaptığımı sonradan öğrendim bu numarayı şikayette bulunuyorum çünkü sahte olduğunu anladım…!!!!!!

 108. ARKADAŞLAR AVEA BİZİM SORUNUMUZU ÇÖZEMİYOR.BİZ BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLALIM,DAHA ÖNCE KARŞILAŞTIKLARIMIZ SORUNLALR İLE YARDIMCI OLALIM BİRBİRİMİZE. 17.06.09 TARİHİNDE 250 KONT.ALDIM TELF.YÜKLEMEK İSTEDİM AMA DAHA ÖNCE YÜKLENMİŞTİR BİLGİSİ ALDIM.MÜŞT.HİZ.ARDIM AYNI BNİLGİYİ VERDİM ONLARDA 5 DAK.İNCELEDİLER VERDİĞİM BİLGİYİ TEYİT ETTİLER.BENDEN KONT.KARTI FGOTOKOPİSİ VE KİMLİK BELGESİNİN FOTOKOPİSİNİ FKSLAMAMI İSTEDİLER FAKLSLADIM,1 HAFTA OLDU SORUN ÇÖZÜLMEDİ.BANA DOSYA AÇTIKLARINI VE İNCELEMENİN SÜRDÜĞÜNÜ BELİRTİYORLAR AMA NE DOSYAYMIŞKİ 1 HAFTADIR ÇÖZEMEDİLER…”AVEA” ŞİKEAYET VAR SENDEN!!!!! BU SORUNUMU VE SORUNLARI ÇÖZ!!!!!!!!!! ALLAH’TAN FAKS VE SABİT TELF.OLAN YERDE ÇALIŞIYORUMDA GÜNDE 100 DEFA FAKS ÇEKİP ARIYORUM .AMA NAFİLE İŞTE SORUN DEVAM EDİYOR.BE O KONT.ALACAGIM VE KONTÖERLRİM BİTTİKTEN SONRA HATTIMI 100 PARÇAYA BÖLÜP SİZE GÖNDERCEM.SİZİN OLSUN VE SİZE KAPAK OLSUN BUDA.ŞİKAYETLERİ ÇÖZ AVEA!!!.0 555 634 53 94 ….ŞİKAYETLERE GÖZ ATINDA ABONELERİN SORUNLARINA ÇARE BULUN ARTIK.UMARIM SORUNUMU ANLATABİLMİŞİMDİR SİZE ”AVEA” KONTÖR KARTINDA AHMET-MEHMET VS.YAZMIYORDU,SİZİN ADINIZ YANİ ”AVEA” YAZIYORDU,BUNU SİZ ÇÖZEMEZSENİZ KİM ÇÖZECEK.ARKADAŞLAR BÖYLE BİR SORUN İLE KARŞILAŞTINIZ VEYA DUYDUNUZ İSE NASIL VE NE YAPTIYSANIZ LÜTFEN BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.HERKEZ BİRBİRİNE YARDIMCI OLSUN,BAŞKA TÜRLÜ BİREYSEL HALLEDEMEDİY BU SORUNLARI,HADİ ”AVEA” BİR İLK YAPTA Bİ,R İLKE İMZA AT ŞU SORUNUMU VE SORUNLARI ÇÖZ!!!!! 0 555 634 53 94.

 109. ARKADAŞLAR AVEA BİZİM SORUNUMUZU ÇÖZEMİYOR.BİZ BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLALIM,DAHA ÖNCE KARŞILAŞTIKLARIMIZ SORUNLALR İLE YARDIMCI OLALIM BİRBİRİMİZE. 17.06.09 TARİHİNDE 250 KONT.ALDIM TELF.YÜKLEMEK İSTEDİM AMA DAHA ÖNCE YÜKLENMİŞTİR BİLGİSİ ALDIM.MÜŞT.HİZ.ARDIM AYNI BNİLGİYİ VERDİM ONLARDA 5 DAK.İNCELEDİLER VERDİĞİM BİLGİYİ TEYİT ETTİLER.BENDEN KONT.KARTI FGOTOKOPİSİ VE KİMLİK BELGESİNİN FOTOKOPİSİNİ FKSLAMAMI İSTEDİLER FAKLSLADIM,1 HAFTA OLDU SORUN ÇÖZÜLMEDİ.BANA DOSYA AÇTIKLARINI VE İNCELEMENİN SÜRDÜĞÜNÜ BELİRTİYORLAR AMA NE DOSYAYMIŞKİ 1 HAFTADIR ÇÖZEMEDİLER…”AVEA” ŞİKEAYET VAR SENDEN!!!!! BU SORUNUMU VE SORUNLARI ÇÖZ!!!!!!!!!! ALLAH’TAN FAKS VE SABİT TELF.OLAN YERDE ÇALIŞIYORUMDA GÜNDE 100 DEFA FAKS ÇEKİP ARIYORUM .AMA NAFİLE İŞTE SORUN DEVAM EDİYOR.BE O KONT.ALACAGIM VE KONTÖERLRİM BİTTİKTEN SONRA HATTIMI 100 PARÇAYA BÖLÜP SİZE GÖNDERCEM.SİZİN OLSUN VE SİZE KAPAK OLSUN BUDA.ŞİKAYETLERİ ÇÖZ AVEA!!!.0 555 634 53 94

 110. BANKANIZIN MÜŞTERİSİYİM BANKANIZDAN ALMIŞ OLDUĞUM NEO BANKAMATİK KART HESABIMA YASAL OLMAYAN ÜCRET EKLENMİŞ VE TARAFINIZDAN TAHSİL EDİLMİŞTİR. HESABIMDAN ALINAN PARANIN GERİ ÖDENMESİNİ İSTİYORUM.ÖDEMEDİĞİNİZ TAKTİRDE BANKANIZLA OLAN İLİŞİĞİMİ KESECEĞİM. AYRICA YASAL OLARAK HAKKIMI ARAYACAĞIM.

 111. 0505 557 61 22 li numara için 45 dk müşteri hizmetlerini aradım açan yok bumu hizmet aveanın lanet olsun.

 112. iyi çalışmalar öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum ben abdullah türkarslan bayram paşa mega center şubenizin bir mütersi olarak benim şikayetim de süki yıllardır çalıştıgım banka garanti bankası tek şikayetim kart ücrereti yeterince faiz kesiyosunuz onlardan çıkaramıyomusunuzda hala kart parası filan alıyosunuz gerçekten yazıklar olursunki bana hala bankanızlar çalışıyorum benim mega center bakanızda vadeli hesabımda var arkadaşım söledi kuveyt türkte kart ücreti alınmıyomuş bende bundan sonra bütün hesaplarımı kapıyıp kuveyt türk bankasından hesap açıcam ve bundan sonrada garanti bankasını kınıyorum belki sizin de herhangi bi soru sorma ihtiyacınız olur heralde cep numaram 0534 787 20 20

 113. 05394463821 nolu yeğenimi hattına 4haziranda 100 kontör yükledim 4 kontör kullandım.Yeğenim wabcep logizma ve e net kayıt
  gigi şeylere üye olmuş,üyelikleri iptal ettiğimiz halde son 10 kontörü
  yedi ve eksi 33bakiyeye geçti.Hattıma kontörlerimin verilmesini bilgilerinize arz eder, verilmezse türkcel aboneliğinizi derhal bırakaçağımı saygılarımla arz eder,umarım bu rezaleti giderirsiniz.
  Saygılar sunarım.

 114. iyi calısmalar ben 5388230375 nolu hattım sahibiyim tarifem kampüslü olmasına ragman ve aylık surem dolmadıgı halde kampuslü olan bir noyu aradım ne yaklasık 8 dk surdu ve 20 konturum gitti

 115. Dün akbank kredi kartımla turkcell faturamı internet aracılığıyla yatırdım. Fakat Turkcell faturam halen yatırılmamış gözükmektedir. Akbankı aradığımda fatura tutarının hesabımdan düşüldüğü söylenmektedir. Fakat halen borçlu konumdayım. Bu konuda ne yapmam gerekir. Banka Turkcell çekmemiş diyor. Turkcell banka yatırmadı diyor. Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Zaten bu durumda mağdur olan bir çok tanıdığım var. AKBANK gibi köklü bir bankaya böyle bir sorunu hiç yakıştıramadım açıkçası. Böyle giderse kredi kartımı iptal ettirmeyi düşünüyorum. Üstüne üstlük Suçum olmadığı halde faiz ödeyeceğim

 116. ben niğdede görev yapmaktayım türkcell kamu tarifesine geçmek için niğdede bulunan KÜÇÜK SÜSLÜ iletişim merkezine gittiğimde orada çalışan personele tarife değiştirmek istediğimi söylememe rağmen kimse benimle ilgilenmedi bende bu kızgınlıkla derdimi size aktardım çalışanlarınızı daha iyi takip ve seçmeniz gerektiğini düşünüydrum teşekkür ederim.

 117. selam ben turkcell den çok şikayetçiyim hattı kullanıyorum ama çok ahımı aldılar heryöne 1200dakika kamu üyesiyim durduk yerde dakikalarım boşa gidiyo ve bana hiç yardımcı olmuyolar bana yardım etsinler yada onları mahkeye verecem

 118. selam ben türkcell müşteri hizmetlerinden şikayetçiyim benim kontrlü hattımı faturalıya çevirdim.vede 8saatlik bir görüşme ücreti aldım.ben 15gün olmadı güncelleme yaptığımda gelen msj da 77,82tllik bir fatura gözükmektedir .faturamın neden öyle geldiğini öğrenmek istiyorum .

 119. merhabalara .ben,mde aveayı şikayet etmem gerekir.gerekirse savcılığa şikayette bulunacağım.kesin şikayetimi nereye yapabilirim.?teşekkürler.

 120. merhabalara .ben,mde aveayı şikayet etmem gerekir.kesin şikayetimi nereye yapabilirim.?teşekkürler.

 121. iyigeceler ben müşteriniz cengizyalcın bizbizekampüslüyüm fakat 8091 arıyorum -29 90 kontürünüz kalmışdiyor ama 90kontürü kullanamıyorum bu hususda yardım ederseniz sevinirim numaram 05347010785 yardımlarınızı ve aramanızı bekler ve arz ederim

 122. ya kardeşim bu aveyayı herzaman sever savunurdum ama inanınki tamı tamına 60 dk dır müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışıyorum herzaman müşteri hizmetlerimiz dier müşterilemeizle görüşmektedirler diyip duruyor sen koskoca aveasın ya benim ve benim gibilerin paralarıyla ayakta duruyosun madem bu kadar büyük bir kuruluşsun müşteri hizmetlerini uyanık tut 7-24 hizmetimizdeyseniz 7-24 size ulaşabilelim müşteri temsilcileriniz uyumasın masa başında biz sizin hattınızı kullanarak belli bi ücret ödüyorsak onların görevini yapmasını bekleriz uyumasını değil biz onlara uyuması için para vermiyoruz problemlerimizi sorunlarımız çözmesi için para veriyoruz tüm avealılar olarak yeter artık ya insan hakkı yemeyin adam gibi işinizi yapın … 6 yıldır avealıyım ama bi müşteri hizmetlerinden yararlanamıorum nie çünkü tlflarımı açan yok müşteri hizmetlerinden ama eğer sizin gibi kaliteli bi şirket bu tip insanları hala bünyesinde çalıştırıo olursa bizde turkcell vodafone gibi hatları tercih etmemiz çok doğaldır sonradan isterseniz 60 dakikası 1 knt yapın kalitesizliğinizden dolayı kimse tercih etmez biz hizmet istiyoruz sadece sahte kampanya değil… tüm müşteri temsilcilerimiz dier müşterilerimize hizmet vermektedir die 999 kere söylemiştir bant kaydı ama hala telefonuma bakılmadı ama inanın ne turkcelliyim nede vodafone hattı kullanan bi insanım bu aveanın yaptığı ayıp ve müşteri kaybına uğratıcaktır bu şekilde devam ederse çünkü her telefon şirketleri artık sizin kampanyalarınızın üstünde hizmet vermeye başladı bu şekilde devam ederseniz inanın yakında türkiyede bir avea die telefon hattı kalmaz çünkü aboneniz olmaz 60 dakika ya bu 1 saat ayıp cidden sen türkiye gibi büyük bi ülkede hizmet vermeye kalkışıosun ama 60 dakika boyunca bi müşterini telesekreterin bant kaydı ile oyalarak müşteri hizmetlerine bağlanmasını bekliyosun cidden ilk defa hattımdan soğudum aveadan soğudum epey aveayı kötüledim her lafımda belki uzun uzun ama cidden çok ağrıma gitti sonuçta ben bi tüketiciyim sizlere belki 1 tl belki 1000 tl kazandırdım ve bu verdiğim paranın hakkını karşılığını sizden görmek isterim madem bu kadar büyük bi kuruluşsunuz bu hizmetide sizden görmek benim en büyük hakkım sonuçta sizi tercih etmiş bi vatandaşım ama inanın bu numara taşıma kampanyası çıktı ve bu şekilde bir sürü abonenizi kaybediceksiniz bu yüzden en basiti 7-24 çalışan bi müşteri hizmetiniz yok 60 dakika bekledim ama siz 60 yılda bekleseniz birdaha böyle devam ederseniz müşterilerinizi geri toplayamazsınız bilginize sayın avea yetkilileri bu kadar uzun yazmamdaki amaç sadece istediğim kaliteli ve türkiye gibi büyük bi millete hizmetinizin karşılık verebilmesidir ….

 123. Kaybettiğim Hattımı geçici olarak durdurdum. ve 16.05.09 tarihinde aynı hattımı tekrar çıkarttım.bana hattımın açılacağını söylediler.4 gündür müşteri hizmetlerini arıyorum açan her personeliniz kimlik bilgilerini aldıktan sonra 30 dk sonra açılacak diyerek beklememizi söylüyorlar.hattım hala açlımadı verdiğiniz hizmet biriminden şikayetçiyim gereğinin yapılmasını arz ederim.1 Haftamı gerek zamn kaybı, gerek telefon faturası olarak zarara uğratmanız müşteri kaybına önem vermemenizi ortaya koydu.Acilen ilginizi bekliyorum.

 124. 13.09.2008 tarihinde Media markt ankara 2 forum mağazasından satın aldığım Samsung çamaşır makinesini 24.10.08 tarihinde montaj ettirdim.
  21.02.09 tarihinde ilk defa evime yeni aldığım perdelerimi yıkadım ve perdelerimi yırttı.
  Şikayet üzerine servis gelip kontrollerini yaptı ve arıza olmadığını söyleyip tekrar denememmi istedi.Tekrar tüllerimi yıkadım ve tekrar yırttı.
  17.03.09 tarihinde tekrar gelen servis kazanda sorun olmadığını söyledi ve gitti bir şey yapılmaması üzerine 444 77 11 i aradım ve yeni bir servise yönlendirdiler.
  Bu servis geldi kontrollerini yaptıktan 1 ay sonra kazan ve körük lastiği değiştirilecek denmesine rağmen 25.04.09 tarihinde sadece körük lastiği değiştirildi.
  Servis gittikten sonra makineyi denedim ve perdelerim tekrar yırtıldı.
  444 77 11 i tekrar aradım ve artık servis istemediğimi ürün iade alınmazsa tüketici haklarına başvuracağımı söyledim , danışman acilen cevap vereceğini söyledi fakat bir daha arayan olmadı.
  02.04.09 tarihinde ürünü satın aldığım yere gittim kendileri 444 77 11 i aradı ve yetkili müdür ile görüştü, servis müdürleri en geç 04.02.09 tarihi sabahı geri döneceğini söyledi ve bugün arayan yetkili olmadı.
  Elimde 5 adet servis formu bulunmakta fakat 5 aydır makine evimdeki tüm perdeleri yırttı aralarından ip çekti.
  Artık bu ürünü istemiyorum, aldığıma pişmanım iade alınmazsa tüketici haklarımı kullanma yönüne gideceğim ve 5 aylık tüm zararımı samsung dan talep edeceğim.
  Artık bir satıcı gibi değil alıcı gibi düşünmeleri gerekiyor. Samsung sadece ürünü satana kadar müşterinin yanında olduğunu bana kanıtlamış oldu. Evimde birçok marka elektronik eşya var ve hiç birisinde böyle sorun yaşamadım, hiçbir servis bu kadar ilgisiz davranmadı.
  Samsung gibi büyük bir markaya böyle bir servis hizmeti hiç yakışmıyor bir daha asla samsung marka bir eşya almam. Paramla rezil oluyorum,çok yazık.
  Bu yaşadıklarımı kimsenin yaşamaması için ürünün modelini herkesle paylaşmak istiyorum:
  WF6700N1V/YAH model Samsung marka çamaşır makinesi sakın almayın.

 125. merhaba
  avea hatlı GSM telefon abonesiyim. daha çok yeniyim fakat görüşmelerdeki kesikliklikten, hattan düşmekden, karşıdaki aboneyi çok geç çıkarmaktan şikayetçiyim. ben ayni zamanda 11 yıllık türkcell abonesiyim. bana tarifeler çok pahalı geldiğinden ayni numaramın avea hatlısını almıştım. eğer böyle giderse ben avea hattımı kapattıracağım bilgilerinize…

 126. günde zaten bir sürü gereksiz kampanya mesajları geliyor.olayı aştınız artık birde aramaya başladınız.çok rahatsız oldum bundan.böyle devam ederse hattımı değiştiricem bilgnize .not:zaten pahalısınız bir espriniz yok

 127. şu an yeni hat aldım türcell aveayı yakında iptal edecegim neden diye sorarsanız biz sizlere tam bir senedir müracat ediyoruz ama malesef ilgilenen olmadı ve ben aveaya geçtim biz pşabahçe öğrenci yurdu personeli olarak arkadaş larla 57 hattımızın çoğu şuan türkcele geçti avea malesef çekmiyor elveda avea ben geçtim arkadaşlara ben tavsiye etmiştim ben türksele geçinçe herkes geçmeye başladı ne yapalım çekmiyor elveda avea merhaba türcel

 128. türkcell dolandırıcı düzenbaz bir firmadır. faturalarda istediği gibi oynuyor. ben türkcell hat alacaktım ama yakın arkadaşlarımın başına gelen olaylardan sonra vazgeçtim. arkadaşım 11 yıldır turkcell abonesi buna rağmen bu arkadaşıma nasıl kazık atarım diye düşünüyorlar. türkcell den aveaya geçmek için başvurdu bu sırada bi sorun olmayacağı söylendi ama aveaya gerçekten geçtiğinde ve bi- iki ay kullandığında turkcellden 366 tl fatura geldi neymiş efendim cayma bedeliymiş yok ı vır zıvırmış. bu turkcell çok yalancı bi firma . müşteri temsilcisiyle konuşuyorsun onlara dokunacak bişey olunca cevap vermiyorlar ya da bizi aşar diyorlar ama bizimle ilgili herşeyi istiyoırlar hatta bazen kendilerinin bile kendi söylediklerine inanmadıkları oluyor. sen madem bu kadar iyi bir firmasın neden böyle oluyor. o kadar sermayen var paran var ama hala faturalarla oyna haketmediğin paraları zavallı insanlardan al. yazıklar olsun böyle bi operatöre. lafa gelince değerli müşterimiz diye bahsediyorsunuz ama bizleri keriz olarak görüyorsunuz. böyle devam ederseniz bir numara olursunuz.. tabiki sondan….

 129. kula ilçesının bebeklı köyde oturmktymmmmm aveaaaaaa cekmıyoooooooooooo bennnnn ahmettt sevınc bır care

 130. ben manısanın kula ılçesının bebeklı köynde oturmaktaym suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu avea sebeke sorunu ne zaman halledecksınız yyyyyyaaaaaaaaaaa nasıl bır iş ya bu turksel köye bır alıcı dıktı ama sızden cıııııııtttttttt yok son bır cagrı sızeeeeeeeeeeeee

 131. yaaaaaaaaaaa nasıl bır avea merkezı bu ya tuksel kadar olamıyosunuz ya bsen manısa ilinin kula ilcesının bebeklı köyünde oturmaktaym hep en yakın zamanda düzelecek ışleme koyduk dıyosunuz ama icratttttttt yok bu gıdışle köyde avea lı kalmıcak nasıl bır müsterı anlayışi buu son bır cağrı yapyorz arkadşlarla size

 132. manisa ilinin kula ilçesinin bebekli köyünde oturuyorum avea cekmiyo 2 tane aveam var ama kırıp atasm gelıyor çunkü şebeke sorunu var arkadaşlarma da söylyip hep bırlıkte turklseledavet edıcem eger avea şebeke sorunu en yakın zamanda düzelmezse

 133. bu ne terbiyesizlik ya saçma sapan numaradan arıyorlar ve ne olduğu belirsiz kadınlar çıkıp muhabbet ediyor telefonda bayan olduğum halde arıyorlar bu işi burda bırakmıcam ve gidebildiğim yere kadar gidip şikayet edicem

 134. yukarıda osman korkmaz adına kayıtlı olan hattın kullanıcısıyım 100 kontör yükledim ertesi gün 60 küsür kontörümün yok olduğunu gördüm müşteri hizmetlerini aradım bilmediğim bir yere 60 kontörlük mesaj attığımı söylediler ne böyle bir yer biliyorum ,ne de mesaj attım.işin ilginç yanı müşteriyi yalancı ve salak yerine koyarak beni arayan müşteri temsilcileri göndermediğim bu mesajı gönderdiğimi söylüyor hatta bu konuda beni ikna etmeye çalışıyorlar defalarca başıma gelen bu durum herkesin sorunu haline geldi ve dur diyecek kimse yok lütfen bu sorunum ile ilgilenilmesi ve aptal yerine konulmamamız için gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

 135. Ben 05425511311 no lu aboneyim hattıma 4 defa 100 kontör yükledim fakat ertesi gün kontör sfıra indi bildiğim bi üyeliğim yok bunun çözülmesi için ne gerekiyorsa yapıcam yardımcı olun…..

 136. 16/03/2009

  AKBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
  KREDİ CARD MÜŞTERİ MEMNUNİYET BÖLÜM YETKİLİSİNE,

  Kredi Kart Numaram 5578 2920 0246 8829, Dekont No, 105-131421
  hesap extreme yansıtılan Üyelik ücreti 45,00.- TL değerindeki Tutarın iptalini rica ediyorum.
  Kartı kullandığım halde tarafıma yansıtılan bedelin iptalini, bu iptal gerçekleşmediği taktirde ise
  kartımında iptalini rica ederim.

  Saygılarımla
  Serpil Eker
  0532 456 60 99

 137. Merhabalar ;

  1,5 yıldır 4 avealı hat kullanıcı olarak size bu şikayetimi yazıyorum.Faturalarım fazla geliyor diye 7 gün 24 saat açık olan müşteri hizmetlerini arıyorum fakat bir türlü 7 gün 24 saat açık olan müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum.bende en kolay çözüm yolu olarak bana en yakın avea merkezine gitmek olduğunu düşündüm aynı zamanda faturamı yatırayım dedım.Fakat kendilerine konuyu izah ettiğimde müşteri hizmetlerini arayamayacaklarını dile getirdiler.Ve benimle ilgilenmediler bende bundan rahatsızlık duyup neden yardımcı olmuyorsunuz diye sordugumda asık suratları ile cevap vermediler ve ilgilenmediler.Ve 2. sorumu sordum benden hat parası aldınız fakat alınmadığını öğrendim dedim.Yine uslupsuz bi şekilde kime şikayet ederseniz edin dediler.Bende bundan rahatsızlık duyup 3 faturalı hattımın kapatılmasını talepde bulundum.Ve gayet hızlı bi şekilde bu işlemi gerçekleştirdiler.Ve bunu herkese anlatacağım bumudur müşteri memnuniyeti ? Bunu size adanadan yazıyorum ve avea merkezinin adıda AYTEL ELEKTRONİK
  Tel : 0 322 225 53 00

 138. GENEL MÜDÜRLÜKTE ÇALIŞTIRDIGINIZ İNSANLARI İYİ SEÇİN YALANCI SAHTEKAR İNSANLARI BÜNYENİZDE ÇALIŞTIRMAYIN.GENEL MÜDÜRLÜKTE ÇALIŞTIRDIGINIZ MERVE HANIM İYİ TANIR BENİ BENİ KANDIRDI FATURALI HATTIMI KAPATMAK İSTEDİM BENİ KAPATMAMAM İÇİN FARKLI ÖNERİLERDE BULUNDU BENİ SAHTEKARLIK YAPARAK İKNA ETTİ CUMARTESİ GÜNÜ BENİ ARAYACAKTI HATTIMI KONTÜRLÜ HATTA ÇEVİRMEMİ SÖYLEDİ BEN SİZİ KAMPÜSELLİ YAPACAGIM DEDİ CUMARTESİ SAAT DÖRTTE ARIYACAGINI SÖYLEYEN MERVE HANIM BENİ ARAMADI HATTIMA İŞLEM YAPMADI BEN ÜÇ KEZ ARADIM MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ AMA ULAŞAMADIM BİRTÜRLÜ NEDENSE MERVE HANIMA ULAŞAMADIKLARINI SÖYLEDİLER ŞİMDİ 2 TANE HATTIM VAR 2 SİNİDE İPTAL EDECEGİM TURCSELLİ OLDUGUM İÇİN ÇOK PİŞMANIM YAZIKLAR OLSUN DİYORUM SİZLERE SAHTEKAR İNSANLAR

 139. Benim AVEA ile bir sorunum var telefonumun borcu olmadığı halde telefonumu kestiler . Müşteri hizmetlerini arıyorum yarım saat bir saat bekliyorum hala bant kaydı dinletiyorlar . ancak ulaşmak için gece 02 leri bekliyorum. bu defa bana söyledikleri telefonunuzun borcu yok ama borçtan dolayı hizmet dışı bırakılmış diyorlar. Ve 3 gündür sorunumu çözemediler, hala telefon hattım servis dışı.Bu konu sizi ilgilendiriyor mu bilmiyorum ama yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim,

 140. adıma kayıtlı 3 adet avea hattı var en son aldığım kamu hattı olmasına rağmen 100tl civarı borç geldi hattıma güncel haber mesajları gelmekteydi bense böyle bir talepte bulunmadım ona rağmen bunlar ücretliymiş ben hatlarımın tamamını kapatmak ve kesinlikle etrafımda bulunan herkezi de avea kullanmalarını önleyeceğimi bilgilerinize sunarım

 141. hiç bir şekilde ayarlarınza giremiyorumm sinir oldumm mms ayarlarım olmuyo nefret ettim aveadan yaa ne bu böyle uğraşmaktan bıktım artık başka hatlardan gönderebiliyorum ama aveadan gönderemiyorum ya adam akıllı ilgilenin yada kapatın satmayın yaa insanlarla dalga geçer gibi..

 142. vodafone kartımda 76 köntr bulunuyordu turkcelli numarıyı aramadan önce ama konuşmam da 2 veya 3 dk sürdü konuşma bitikten sonra köntrüme baktım 13 kontr kalmış diye gösteriyordu ne yapmam gerekiyooo

 143. TURKCELL VERDİĞİ SÖZLERDE DURMAYAN BİR FİRMA FATURALARDA İSTEDİĞİ GİBİ OYNUYOR,KONTÖR MİKTARINI ALABİLİYOR,DÜŞÜREBİLİYOR,BUNLARI NEREYE ŞİKAYET ETMEMİZ GEREKİYOR?HANGİ YETKİLİ MERCEĞE SESİMİZİ DUYURABİLİRİZ?…

 144. türkcelden avea ya getim ve 100 kontör yükledim 50 sini avea aldı , bir maj attı ringa bir ay ücretsiz die ondanda 40 kontörüm gitti, 500 numarasını aradım avea dan bilgilenmek için oradanda kontörüm gitti ve bir haftada hiç konuşmadan avea 100 kontörümü yedi. bunun yanında turkcelde aradı beni ve bir sürü bana özle kampanya sööledi geri dönmem için ve avea bana çok ii bi kazık attı.

 145. sayın yetkili
  daha önce ilettiğim şikayet için aradınız ama bu yeterli değil.
  turkcelle adı arftık kazık oldu.telefonumu başka hattta taşıyacağım.
  diğer oparatörler daha ucuz ilk açıldığınızdan beri sizdeyim ama ne suçum var.diğerleri daha ucuz siz daha pahalı kontrlü hatta her yere 5 dk 1 kntr faturalının ne günahı var.
  gerçi turkcel kazıklamaya alışmış.internetten bu kazıkları her yere bildiricem ayrıca tüketici haklarınada.
  hatanızı düzeltin yada milyonlarca maille protesto edecem her yere.

 146. Bir sorun için 4441500 aranması söyleniyor ama telefonda rezil oluyoruz. Avea yetkililerini bundan dolayı kınıyorum. Bir sorun çözümü ile kime kaç saat sonra ulaşacağız. İletişimde bu kadar ileri teknoloji var sorun çözümü yok. Yok böyle birşey. Paraları almaya sıra gelince problem yok. bu telefondan başka numara yokmu. Hattınız mı yok. Çözüm istiyorum. Yetkilileri kınıyorum. Bu mesajlara duyarsız kaldığınızdan dolayı.

 147. Öncelikle merhabalar
  avea gibi köklü bir kurumun böylesine basıt bir gafta bulunmayacagını düşünerek size yazma ihtiyacı duydum.
  adıma kayıtlı bulunan 2 tucell li abonemi avea 27.11.2008
  geçiş yapmış bir yeni aboneniz olarak 04.12.2008 yeni kanpanya yapılıp yenide geçişlerde 600 dk. verilmesini öncelikle kendi şahsıma vede tüm avea ı terciheden vatandaşlarakarşı bir haksızlı olarak görüyorum vede kurumunuzun konuya hassasiyet göstereceyi inaçıyla sahsıma en kısa sürede bir bilgi verilmediği taktirde tüketici hakları genel müdürlüğüne gerek mail. gerek yazılı müracatımı yapıp avea dan bir başka operatörü tercih etmek zorunda kalacağımı ve kanuni yollardan da konunun takipcisi olacağımı bilgilerinize arzederim.

 148. aceadan hıc memnun deılım msj hakkı verıolar 5000 ıse 4000 bını hata vermekle 500u gec ıletılmekle gecıo aldıma alacaıma pısman oldum turkcele gecmeyı dusnuorum %94 cekıo dıo ama bızım okulda bıle tel.ın cektıgı yok yane cok sınır bozucu olan tele olucak sınırden yere vurup kırıcam bıgun herkezede aveanın boyle olduunu soylıcem

 149. kim nerede hatlı servisiniz yarmıyla benden izin almadan nasıl oluyorda benim nerede olduğum hakkında 1. derece yakınım olmayan insanlara bilgi verebiliyorsunuz. benim kişisel haklarım sınırlarını bu servisinizle aşmış bulunuyorsunuz. avea yı yasal yollarlamı şikayet etmemiz gerekiyor.

 150. benim şikayetim garanti bankasına hiç borcum olmadığı halde beni borçlu göstermesi ve garanti emeklilik diye bi dolandırma sayfası açmaları.ben garanti emeklilikten çıkmak istiyorum ama muhatap bulamıyorum.emeklilk adı altında para kesip borçlu göstermek bir tc bankacılığna yakışmıyor.12.1 2009 sabah mesai
  baişadığı an garanti bankasını c savcılşığına şikayet edeceğim.
  tc de bir ergenekon da garanti bankası diye görüyorum .zaten zar zor geçimizi sağlıyoruz birde bu tür sahtekarların tuzağına güvenerek düşmemmiz bizi hayattan bezdiriyor.internet telefonculuğu adı altında hiç bir şekilde ulaşamıyoruz.şikayetim var

 151. benım sıkayetım sızın musterı temsılcısı olan bı personelınızle ılgılı bu baynın ısmının ebru bıber oldugunu ogrendım ve bu bayan turkcell soyle kazıkcı boyle kazıkcı ve turkcellın sırlarını dıger bı operatore aktarması benım gercekten zoruma gıttı ben bı turkcell musterısı olarak utanc duydum bu sorumsuzluktan ben sızın sırketınızın gayet cıddı bır muesese oldugunu ıyı bılırım ama bu bayan nasıl olurda turkcell hakkında ılerı gerı konusur anlamıs degılım resmen turkcellın adını kotuye kullanıyor ve ben bunları duydum baska bı operator gectım gerkenın yapılmasını ıstıyorum bu bayan benım arkadsımın akrabasıdır ve okısı bıle baska operatore gectı ıyı calısmalar dılıyorum

 152. 30 aralık salı akşamı 100 kontör yüklemişdim.31 aralık çarşamba günü yüklediğim kontör geri çekildi.daha önce yapılan üyeliği iptal ettirmem rağmen.kontörümü geri istiyorum

 153. telpa garantisinde samsung d900i marka cep telefonu aldım. aldıktan kısa bir süre sonra telefonun boyası dökülmeye başladı. metal kısımlar paslanıyor. cam gibi parlak olan kısmın bile boyası dökülüyor. bunun için telpa teknik servise gönderdim. telefonda çizik olduğu için garanti kapsamı dışında dediler. telefonu masanın üzerine koyduğumuz zaman bile çizikler oluşur. kaldı ki yalnızca çizik olan yerde değil dökülmeler telefonun tamamında var. telpa garantisinde bir daha asla bir ürün almam kimsenin de almamasını tavsiye ederim.

 154. benim avea hattımla telsimi aradın toplam süre 3,21 saniye ama faturaya 6 defa yansımış.müşteri hiz.aradım ama bana ikna edici cevap veremedi.beklemeye aldığımı söylüyor ama süre kısmında tamamında kesinti olmaması gerekirken aralarda kesinti var.ben nasıl 6 kez aramada bu saniyeyi tutturduğuma inanmam.ayrıca süre kısmındaki fark 50 saniye,1 dak.,1.20 saniyede nasıl olyorda 3,21 saniye konusabiliyorum.bana izah idip düzeltilsn.6 konusmanın aralarındaki süre farklı.faturamın düzeltilmesi kayıtta fazla yazılan rakamın düşmesini istiyorum.

 155. 18 ekımde 100 kontur yukledıkten sonra her yone 100 sms hakkımı daha 13 gun kulandım daha 16 gun olmasına ragmen vodafonede bana gelen msj da kulanılmayan 66 sms nız sılınmıştır 30 gunluk surenız dolmuştur dıye sms geldı 16 gunum kala nasılda oluyoo bu msj gelıyo boyle bı sorumsuz operatorluk boyle sorumsuz bır fırmaya daha denk gelmedım eger bu sıtede bunları okuyan bırılerı varsa bunu duzeltsın saçmalıgın danıskalıgını yapıyorlar bı hızmet verıyorlar ardından o hızmetı mılletın bogazından soke soke alıyorlar yeter artık bırakın bu saçmalıkları dogru duzgun yapın işinizi bu operatoru kulandıgımıza mılettı ısyan ettırmeyın

 156. BEN HATTIMI KAYBETTIM VE YETKILI AVEA BAYILERINDEN TEKARR CIKARTTIK AMA HATTIM SAATLER GECMESINE RAGMEN BIR TURLU ACILMADI BUEN SORUMSUZLUK AVEA YI ARIYORUM VE SIM KAYDINIZ TANIMLANMAMIS DIYOR NE YAPMAM LAZIM BASKA HATMI KULLANMAM LAZIM YADA TEKRAR HATTIMI CIKARTACAGIMA BASKA OPAROTORLERDENMI HAT ALMAM LAZIM TELSIM TURKCELL GIBI BU SORUMSUZLUGUGA CARE BULUN VE HATTIMIN HEMEN ACILMASINI ISTIYORUM BAYRAMIN ILK GUNU TELEFONSUZ GECIRMEK ISTEMIYORUM TESEKKURLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir