Best seller

Vakıfbank Şikayet Kutusu

Türkiye’nin öncü bankalarından olan Vakıfbank ile sorun yaşayanların sorunları paylaşabildikleri bir kısımdır. Düzgün bir dille ve olayları abartmadan bu kısımda şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Benimde Vakıfbank iç müşteri hizmetleri konusunda bazı yaşadığım sıkıntılar olmuştu bu yaşadığım sıkıntıya benzer sıkıntıları yaşayanlar olabilir düşüncesi ile Şikayet Kutusuna böyle bir kısmı açmayı uygun gördüm.

Vakıfbank devlet bankasıdır.

2.4 Total Score
2 reviews
Şikayet ve Övgü Mesajlarınız - Tartışma Masası

0.7Editor's score
Müşteri Hizmetleri
0
İşlem Yapma Hızı
1.5
Genel Kalite Oranı
0.5
4.1User's score
Müşteri Hizmetleri
5
İşlem Yapma Hızı
2.5
Genel Kalite Oranı
5
Add your review  |  Read reviews and comments
75 Comments
Show all Highest Rating Lowest Rating Add your review
 1. antalya yüzünci yıl subesi iyi işlemiyor ne zaman gitsem en az 2 sat bekliyorum oda en az. güvenlik kameralarından inceleye bilirsiniz personelinizi resmen zamanı dolduruyorlar. piyasada milyonlarca işsiz dururken bu personeliniz iyi bir iş kaybetme korkusu olmadan rahatca davranıyorlar.buda sizi olumsuz gösteriyor ben adanada vakıfban şubelerinde hic bir sorun yaşamadan tıkır tıkır calışıyor bunu söylemek istedim degerlendirin lütfen sizinle calışmak güzel ama en az 2 sast cok zaman

 2. Reply
  BAYRAM ÇAĞDAŞ 28 Nisan 2010 at 15:06

  ben öğrenciyim. Şubenizde açmış olduğum hesabıma yatırılan her paradan haksız olarak kesinti yapılmaktadır. bu haksız kesintilerden dolayı kartımı iptal ettirdim. bu paranın haksız yere kesildiği düşüncesindeyim. benim gibi düşünen bir çok arkadaşımda ve ailemde kartlarını kapatacaklar zaten. bu konudaki memnuniyetsizliğimi size aktarmak istedim. yaptığım enbüyük hata sizden kart almak oldu. müşteri hizmetlerinizdeki başarıdan dolayıda sizi tebrik ederim iyi günler.

 3. ümraniye sanayi şubenizdeki bankamatik sürekli arzalı buna bi çözüm bulunn

 4. Reply
  ibrahim coşkun demir 4 Haziran 2010 at 15:43

  vakıfbankla bu güne kadar,hiç bir hukuki sorunlık işim,kanuni takibim vs.olmamıştır.maaşımıda vakıfbank’tan almaktayım
  hal böyle iken şu anda hiç bir bankayada borcum bulunmadığı halde,kredili bankomat hesabımın yıllardır faizini ödemekteyim(otomatik ödeme talimatı olarak)bu borcumu ödemek için bırakın kredi çekmeyi,yapılandıramıyorum bile.”BURASI SİZİN YERİNİZ”SLOGANI İLE YAPILAN REKLAMIN TAMAMEN İNSANLARA GÖZ BOYAMAKLA ALAKALI BİR REKLAM OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK ”NASIL BİR BANKA VE MAAŞ ALDIĞIM HALDE TANIMADIĞIM BANKALARDAN BİLE BANA DAHA UZAK???!!!! VAKIFBANK’IN BENİM YERİM OLDUĞUNU BANA İSPATLAYIN!!!! BİLGİNİZE…..!

 5. 5 yıldır maaşimı sizden alıyorum ve bir yıldır sizin kredi kartınızı kullanmaya çalışıyorum aldığımdan beri e potama ve adresime hesap ekstresi gelmesi için binlerce internetten boşvuru yaptım yüzlerce müşteri hizmetlerinden işlem yaptım onlarca birebir banka şubelerine gidip işlem yaptım tamam tamam deniyo ama nafile birtürlü ekstresi gelmiyo yaa Allah aşkına siz insanlarla dalgamı geçiyorsunuz ya kimseyi kaale almıyorsunuz bu ay gelir bu ay gelir diyorsunuz bune rezil bi iş anlamadım ya şikayette yazıyoruz bununla ilgilenende yok sizi kime şikayet edecez yaaa yeter artık gönderin şu ekstreyi yaaaaaaaaaaaaaa

 6. 5427 9807 7273 7307 nolu world card’ıma hesap özetlerinde 30TL yıllık kart aidatı ödemesini gördüm.

  Karta müracaat ederken otomatik ödeme talimatlarım olduğu için yıllık kart aidatı alınmayacağını söylediniz ve müracaata yazdınız.

  Bu durum bana hiç etik gelmedi. Kart yenilenmesi için müracaat etmeme rağmen kart yenilenmedi. Ufak tefek yaptığım alış-verişler şifresiz olarak gerçekleştirilmiştir. Kart işlemlerinizden hiç memnun değilim.

  Kartımın iptali 30TL olan yıllık kart aidatının iadesi için gereğini rica ederim.(Emeklilik maaşımın bankanızdan iptalini bilahere değerlendireceğim).

  Ramazan EROL

 7. 28.06.2010 tarihinde Antalya Dokuma Şubesinde yapılan haksızlık ve yapılan hakaretlere sessz kalamadım.Memureniz hanımefendi tarafından ne terbiyesizliğim ne ahlaksızlığım kalmadı.Sabah açılıştan öğlen kapanışa kadar basit işlemler için insanlar saatlerce bekletildi.Stajer öğrencilerin bile daha çabuk işlem yapabileceğine şahit oldum.Koskoca bir banka bu kadar başıboş bırakılmaz.Etrafımdaki insanların hepsi ağır işlemler yüzündn illallah etti.Vatandaş olarak ŞİKAYETÇİYİM…

 8. mrb öncelikle kolay gelsin ben bankanızdan aldıgım kredi kartı ve kredileri ödedim halde hala hesaplarım acık görünüyor başka bir x bankadan kredii kullancam önüme engel cıkıyor hesaplarımın kapanıp tarasfıma bir resmi yazıyla dönülmesini istiyorum gereginin yapılmasını arz eder saygılarımı sunarım adım hacı salih altuntaş t c 22472632176 dogum tarihim 27 10 1967 baba adım ali anne adım rasime anne kızlık soyadım buyuk ayrıca maaşımı sizin bankanızdan alıyorum

 9. o9-o7-2010 11.20 de T.VAKIFLAR BANKASI tarafından 14.10 tl olan cep faturamın otomotik ödeme talimatıyla ödendigine dair bir mesaj bilgisi geldi ,ben otomotik ödeme talimatı vermedigim halde nasıl oluyorda bu ödeme yapılıyor,aynı gün malatya merkez şubenizi tlf. ile arayarak memurlarınızdan Hüseyin DÜNDAR ile görüştüm bankaya gelip bir çıktı ile AVEA ya gidip paramı alabilecegimi söyledi bu müşteriye zorluk degilde nedir ben zaten bu mesajtan yaklaşık 3-4 gün önce aveadan ödeme yapmıştım bu hatayı benim mi yoksa sizin mi düzeltmeniz lazım? Biran önce hatanın düzeltilmesi,ve vermedigim otomotik ödemenin iptali.

 10. Reply
  Gül Dervişoğlu 30 Temmuz 2010 at 18:53

  bugün atakum vakıfbank şubenize geldim saat 17:02 kapılar kilitli içerde müşterileriniz var.. benim acilen bankomat kartımdan para çekmem gerekiyordu ama atakum şubenizden 15 gün önce aldığımbankomat kartım açılmamış ve ben madur kaldım bu şubenizde çalışan elemanlar yüzünden ….banka kapısında durumu izah ettim banka görevlisi içeri giremiyeceğimi ve bankomat kartımı ve nüfus cüzdanımı alıp kapıyı kilitledi benimde içeri girmem gerekli olduğunu sonuçta bu işlemlerin sahibi bensem benlen muhattap olmaları gerekiyordu ve ben bankanızın kapısında beklemek zorunda kaldım sonunda ben bunun suç olduğunu bana sormadan benim kartımla ilgili işlemlerin yapılamıyacağını söylediğim halde bankanızın çalışanı bayan olduğum halde hakaret etmiştir gereğinin yapılmasını arz ediyorum……….

 11. Reply
  süleyman karamık 16 Ağustos 2010 at 08:38

  Vakıf bank internet şubesinden işlem yapmak için girdiğimizde ilk sayfaların hızlı bir şekilde gelmesine ragmen işlem yapmak istediğim (EFT- gibi) bölüme geldiğimde sms gönderilecek diye beklediğimizde ekran donacak kadar beni sistem bekletiyor. Ben yeni işlem yaptığımda yine aynı şeylerin yaşandığını görüyorum. (Sabahdır beri aynı) Ben daha öncede diğer bankaların intenet şubelerini kullandım. Hiç böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sistemden kaynaklı bir sıkıntı varsa bize mutlaka iletilmeli ben şu anda ödemelerimi yapamıyorum. Mağdur durumdayım. Ya bu işi iyi yapın yada bizi sizlere güvendirip yolda bırakmayın. Ben 16.08.2010 tarihinde saat:08.00’dan bu yana EFT yapacağım diye bekliyorum, siz benim yerimde olsanız ne düşünürsünüz. insanları kendinizin yerine koyun lütfen. Bize ilettiğiniz vizyonun içerisinde bunlar yok herhalde…

 12. Şırnak il merkezinde bulunan Vakıf bank şubenizin çalışma ve işlerin yürütülmesi hususunda şubeden ve çalışanlarından menmun kalmadığımı, işlemlerin yavaş yürütüldüğü sistemlerin ağır çalışıldığı ve personelin bilgi konusunda yetersiz olduğu, müşterileri geçiştirerek başlarından savdıklarını biz maaş müşterisi olarak bir çok yerde maaş almış olduğumuz bankarla sizi kıyasladığımızda bu konuda yetersiz kaldığınızı tespit etmiş bulunmaktayım. Konu ile ilgili menmuniyetsizliğimi siz değerli vakıf bank müdürlüğüne bildirir mağduriyet veya mağduriyetimizin kısa zamanda giderilmesini bilgilerinize arz ederim.

 13. ADANA’nun yumurtalık ilçesinde oturuyorum emniyette görev yapıorum emniyet teşkilatı olarak bankamatiqinizden maaşımızı çekemiyoruz qerekli yardımın yapılmasını biran önce istiyoruz

 14. kredi kartımın extrasını parayı ödüyorum çok sonradan elime geçiyor dökümanımın msn adresime gelmesini istiyorum ama bir türlü olmuyor şikayet yeri açıyorsunuz ama sadece göstermelik bir çözüm bulduğunuz falanda yok ne olur allah rızası için bir cevap verin sizden kart aldığıma binlerce pişman oldum yeter artıııııııııııııııııııııııııııkkkkkkkkkkkkkkkk

 15. temmuz sonu veya ağustos başında ATM ye kaptırdığım emekli maaş kartımı alabilmek için yakında ATM ye 500 m civarında uzaklığı olan şubeme gittim. Bana kartlar haftada bir toplanır almaya birdahaki haftaya gelin dediler. dediler ama haftalar onlara farklı bana farklıymış meğer. böyle gelzaman gitzaman ensonunda sen git İzmir merkez şubeden al dediler. ; Neden İzmir şubesi dediğimde ;onların bu kartları ne zaman göndereceği belli olmaz dediler.; bu arada ben maaşımı karşıyaka şubesinden sıra bekleyerek almaya devam ediyorum. halen kart gelecek. bütün Vakıfbank kart merkezi çalışanlarını kutluyorum. TEBRİKLER …!

 16. KONUT KREDİSİ KULLANDIM YENİDEN YAPILANDIRMADA YÜKSEK PARALAR İSTENİYOR. yILLARDIR BU BANKANIN MÜŞTERİSİ OLUP 2 KREDİ KARTINI KULLANIYORUM 10 AYRI OTAMATİK ÖDEME TALIMATIM VAR. mAAŞIMI SİZİN BANKANIZDAN ALIYORUM. yİNEDE DİĞER BANKALARIN GÖSTERDİĞİ KOLAYLIK YOK. bUMU BANKACILIK ANLAYIŞINIZ. cEVAP VE İLETİŞİM KURMANIZI BEKLİYORUM.

 17. Reply
  HARUN DAĞDEMİR 18 Ekim 2010 at 13:22

  02.08.2010 tarihinde bankanızda mecburen kurumumuz anlaşma yaptığından maaş için hesap açtırdım.18.10.2010 tarihindeyiz ama hala kartımı alamadım. sorun nedir hangi şubeye gittiysem çözemedi. bir bankanın yapabileceği en basit bir işlem kart bastırmak ancak vakıfbank bunu beceremiyor.benim gibi bir çok insan bu durumdan müzdarip. dileğimiz bir an önce sorunun çözülmesi. pek sanmıyorum ama.

 18. merhabalar;

  kavaklıdere şubenizden 60 ay vadeli 18.000 tl geleneksel bayram kredisi çektim.kredi başvurum esnasında kavaklıdere şubeniz bireysel krediler sorumlusu pınar hn.yanlış bilgi vererek,hayat sigortasının zorunlu olduğunu beyan etmiştir.vakıfbank internet adresindeki bireysel krediler bölümünden geleneksel bayram kredisinde çekmiş olduğum kredide isteğe bağlı sigorta yapılır diye belirtilmektedir.fakat istemememe rağmen yapılmıştır.bunun üzerine müşteri hizmetleri hattınızı aradım,”geleneksel bayram kredisi kampanyasında 500 tl’den,60 aya kadar olan kredilerde isteğe bağlı sigorta yapılmakta”olduğu söylendi.şubenizle görüşüp iptal ettirebilirsiniz dediler.fakat kavaklıdere şubeniz bireysel krediler sorumlusu pınar hn.iptal işlemini yapmıyor.şubeyle mutabakat sağlayamıyorum.konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. i.ç

 19. *ankara-kavaklıdere şubeniz personeli bireysel krediler satış sorumlusu pınar hn’a 4 defa sigorta iptal işlemini istediğimde…”laftan anlamıyomusun,terbiyesiz,altı üstü güvenliksin,artistlik yapıyosun”gibisinden sözler işittim ve şiddetli bir şekilde onca müşterinin içerisinde tartıştık.müşteriler ile konuşma tarzı ve üslubundan hiç memnun kalmadığımı belirtmek istiyorum.garanti bankası personeliyim ve bizi vakıfbanka yönlendiren ark. arayıp bana garanti bankasından kimseyi yönlendirme demiş.arkadaşım bana sorunları var sıkıntılı filan gibi şeyler söyledi.madem sorunlu sıkıntılı bi personel bundan banane…en kısa zamanda kurumunuzdan uzaklaşmak için çaba içerisindeyim.

 20. 26.10.2010 tarihinde saat 16.40 da izmit yahya kaptan şubesine gittim sıra numarası alıcaktım bana numaratörü kapattık yarın gelın dedıler varmı böyle bi çiftlik. beyefendıler keyiflerıne göre 45 dk önceden numaratörü kapatıyor ve kımse bunlara bişey demiyor lanet olsun böyle insanları bu bankalarda calıştıranlara

 21. Reply
  sinan erzurumlugil 5 Kasım 2010 at 07:42

  HESABIMIN BAŞKASININ KREDİ KARTINA OTOMATİK ÖDEMEYE BAĞLANMASI Vakıfbank Aydın Şubesinden 0.54 faizli kampanyasından kredi kullandım. Kredimi kapatmama rağmen açılan avans hesabım kapanmamış olduğunu 04/11/2010 tarihinde Vakıfbank Genel Müdürlüğünden aldığım telefonla üstelik 351,08 TL borçlu çıkarılarak öğrenmiş bulunmaktayım.

  Aynı gün Aydın Vakıfbank Şubesinde yapılan incelemelerde kapanmayan 00158007297150371 nolu avans hesabımın kendi isteğim dışında hiç tanımadığım bir şahsın 4938 **** **** 7436 numaralı kredi kartına otomatik ödemeye bağlandığı ve bir türlü kapatılamayan hesabımdan 21/07/2010 tarihinde 46.88 TL, 21/10/2010 tarihinde 304.20 TL alındığı tespit edildi.

  Vakıfbanktan bu mağduriyetimin ivedilikle giderilmesini, tüm hesaplarımın kapatılarak bankanızla ilişiğimin kesilmesini istiyorum.

  (Daha öncedende Vakıfbanktan buna benzer şeyler yaşamış olarak yine sizin bankanızdan kredi kullanmış olduğum için ve bu mağduriyetleri yaşadığım için kendime çok kızıyorum.)

  Sinan ERZURUMLUGİL
  Aydın Sağlık Müdürlüğü

 22. OSMANİYE MERKEZ ŞUBENİZDE ÇALIŞAN FUAT BEY ÇOK TERBİYESİZ VE UKALA BİR KİŞİ HALKLA İLİŞKİLERİ KENDİ DOSTLARI DIŞINDA SIFIR. MÜDÜRE İLETTİĞİM HALDE MÜDÜR DE BOŞ ÇIKTI. YAŞLI KADIN ANNEME DEMEDİĞİ KALMADI (SEN YAŞLISIN.İMZA ATMAYI BİLE BECEREMİYOSUN.NASIL BİR İNSANSIN. GERİÇEKİL.SANa kredi falan yok.O ARADA KARŞIDA DURAN DOSTUNA GEL ŞÖYLE ELİF HANIM DİYİP SIRNAŞIYOR KAYITLARABAKILSIN TARİH:09/11/2010

 23. ben üniversite öğrencisiyim ve bi kurum bursumu vakıfbanka yatırıyor.fakat burstan 2-3 ayda bir para kesiliyor.diğer bankalarda öğrenci olduğumuz için böyle bir sorunla karşılaşmıyoruz burda niye böyle bir durum söz konusu? zaten az miktarda aldığım burstan para kesilmesini istemiyorum!

 24. 12 eylül 2010 tarihinde16,45 te uşuak merkez bankasının yanındaki bankamatikten 2,000tl para yatırdım bankamatik parayı aldı işlem yapmadı. 13 eyül 2010 tarihinde bankaya gittiğimiz işlem yaptığımız yerin dekontunu fotokopi çekip merkeze gitti. diğer gün bankaya gittiğimde kasanın 200 tl açık
  verdiğinin haberini aldım. istesem 1800 tl hesaba geçeceğini söğlediler. 200 tl yi sorduğumda genel müdüre soralım dediler.
  hesaba 1800 tl geçmiş kasa açık veriyorsa benim suçum ne.

  nerelere müracat etmeliyim gereğinin yapılmasını bilgilerinizle arz edarim en yakın zaman da cevap beklyorum…

 25. Ş.evler şubesi ile ilgili bir şikayetim olacaktı.Gişe memurlarının müşterilerle gerektiği kadar ilgilenmediğini bunun yanında hakarete maruz kaldığımı bildrmek isterim.İlgilenememe sebepleri ise;elimizde sıra numaralarımızı almış bulunurken bizi saatlerce bekletip, müdür yardımcısının tanıdığı bir kişinin işlemlerini halletmesidir.Buna karşı çıktığımızda ise bizim işlemimizin yapılması içim gerekli olan sistemin kapalı olduğu öne sürülmektedir.Benim gibi birçok müşteri böle madur olmuştur.Dün yaşanan bu olay hakkında yetkili biriyle görüp detaylı bilgi vermek isterim ve ilgilenmenizi rica ederim.

 26. Ben yaklaşık 20 senedir vakıfbank müşterisiyim ve vakıfbankın kredi kartlarını kullanırım. Şikayetime gelince sabit (02126784340) nolu telefonum bilgim dışında bankanıza otomatik ödeme talimatı ile faturalarım ödenmekte ancak ben bunu bilmediğim için telefon faturalarını elden de yatırdım. Bu otomatik ödeme talimatının nasıl verildiğinin tarafıma bildirilmesi, dün bankanızın müşteri hizmetleri çağrı merkezini aradım. Bir erkek ve bir bayan operatörlerinizle görüşmeme rağmen operatörlerinizin de konuşma tarzlarını hiç beğenmediğimi bankanızın yetkililerine bildirmek isterim. Müşteri hizmetlerini arayarak bu mevcut olan otomatik ödeme talimatının kaldırılmasını istediğimde bir avea hattımında bankanızda otomatik ödemede kayıtlı olduğunu öğrendim. ŞAŞIRDIM! Ben bunların otomatik ödeme talimatlarını vermedim. Bunların kaldırılmasını istiyorum, bayan operatörünüzün bu işlemler için şifre almanızı yoksa şubenize gitmeniz gerektiğini söylemesi tuhafıma gitti ! Hangi çağda yaşıyoruz benim cep telefonlarım başka bir banka da otomatik ödeme de bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum. Müşteri hizmetlerinizle hiç bir şey halledemiyorum. Bu yüzden bankanızın kredi katlarını da iptal etmeyi düşünüyorum. Bilgim dahilinde olmayan bu otomatik ödeme talimatlarının uygulanarak bilgim dışında maaşımdan ne kadar para kesildiği de belli değildir. Bankanızan bir cevap alamazsam yasal haklarımı hukuk yoluyla arayacağımı siz banka yatkililerine bildirmek isterim.

 27. ABD DE OTURUYORUM.

  VAKIF PAROLAMIN SURESI 3 AY ICIN GECERLI OLDUGUNU DUSUNEREK YENILEME ISLEMI YAPARKEN BUGUN SISTEM HATASI OLUSTU.

  “SISTEMIMIZDEKI CEP TELEFONUNUZ HATALIDIR” MESAJI CIKTI.

  BU HATA BILDIRISININ GORUNTUSUNU EKTE GONDERIYORUM.

  IKI AY ONCE SIFREMI YENILERKEN AYNI MESAJI SIFRE ICIN
  ALMISTIM, SIZLERE YAZDIM CEVAP ALAMADIM, BIRHAFTA SONRA
  DENEYINCE DUZELTILDIGINI ANLADIM.

  TURKIYEDE BENIM CEP TELEFONUM YOK ABD’DEN VAKIF ANAHTARLIK KULLANARAK ISLEM YAPIYORUM.

  ISTANBUL’DAKI EV TELEFONUM 212-2124787 DIR.

  PAROLA 3 AYDAN FAZLA GECERLI ISE LUTFEN BILDIRIN INTERNETTE BU BILGIYI BULAMADIM.

  ACIL ILGINIZI RICA EDERIM

  DOGAN NUR SUBAYKAN

 28. üsküdar şübesindeki gişe işlemlerindeki elemanlarınız bazı kişileri numara olduğu halde öne alıp sıra bekleyen insanların beklemesine neden oluyorlar bankanın kapanmasına 10 dakıka kala işi yavaşlatıyorlar bazı elemanlar sanki bankanın sahibi gibi müşterileri azarlıyorlar bunların düzeltilmesini önemle arz ediyorum sayğılarımla.

 29. ben karayolları 12.bölge müdürlüğünde çalışmaktayım vakıf bank erzurum şubesinden maaş almaktayım şubeden kredi kullandım her ayın 23 ü kredi ödeme günüm fakat kredi taksidim her ayın 14 ünde maaşımdan kesiliyor bu nedenle sıkıntı yaşıyorum kredi kullandığım zaman bu durumu bankayla görüştüm her ayın 23 ünde ödeyeceğimi söyledim banka kabullenip öyle onayladı şimdi ise mağdur durumda kalıyorum haksızca 10 günlük faiz fazladan alınıyor ödeme planlarım aksıyor ödeme yapmadığı takdirde zatenbankanın hesabıma bloke koyma yetkisi var gerekirse bu konuda dava açacam bu konuda gerekenin yapılmasını arz ederim

 30. sayin yetkili kisiye
  Cok uzun zamandan beri bankanizin mudisiyim.Maasimi bankanizdan almaktayim.Suan tarihini hatirlayamadigim (tahminen 16 sene once )seneler oncesinden edindigim Kredi kartim bankanizdan.Kart odemelerimde hic bir gecikme soz konusu olmamistir. Duzenli odemelerimden dolayi diger bankalar bana kredi kartlarini kullanmam icin her turlu kolayligi sunmaktadir.Hatta kredi kullanimlarimda bile cok kolaylikla kredi vermislerdir. Butun otomatik odemelerim bankanizdan ( bankamdan diyemiyorum ) .Bu otomatik odemeler hakkinda bugune kadar da tarafima hic bir bilgi verilmemistir.Kredi kartim icin ve ek kartim (esime ait olan ) icin hesabimdan kart parasi adi altinda 40~45 + 20 =60~65 tl kesinti yapilmistir.Zaman zaman ( senenin yedi ,sekiz ayi ) yurt disinda bulunmaktayim.Yurt disinda bulundugum sure icinde kredi kartimi kullanamadim.Bugune kadar hesabimdan kart parasi adi altinda yapilan kesintilerimin iadesini istiyorum.Harcamalarimi baska banka kredi kartina kaydiracagim.Turkiye ye gelisimde maas hesabimi ve otomatik odemelerimi baska bir bankaya kaydiracagim. Taksitli odemelerimin bitiminde kredi kartimi ve ek kredi kartimi iptal ettirecegim.Bilgilerinize sunarim ( belki cok umurumuzdaydi da diyebilirsiniz )

 31. ANKARA NIN KAZAN İLÇESİNDE OTURMAKTAYIM SENELERDİR SİZİN BANKANIZIN MÜŞTERİSİYİM AYRICA MAAŞLARIMIZIDA SİZDEN ALMAKTAYIZ İLÇEMİZDE SİZE AYİT HİÇBİR ŞEKİLDE ŞUBE YADA ATM BULUNMAMAKTADIR AYLARDIR TELEFONLARLA ARIYORUZ HERŞEYİ DENEDİK AMMAHİÇBİR ŞEKİLDE SONUÇ ALINAMADI ARADIGIMIZDA SÖYLENEN ( ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMLERDE KURULACAKTIR ) DENİLMESİ AMMA BU DÖNEMİN HER HALDE SONU GELMİYECEKTİR AYRICA BİZ OKADAR BÜYÜK BİRŞEY İSTEMİYORUZ ŞİMDİLİK SADECE MAAŞLARIMIZI ÇEKE BİLECEGİMİZ BİR ATM İSTİYORUZ AYRICA ATM İMALATI BİZİM 15 KM İLERİMİZDE KAZANIN SARAY MAHALLESİNDE KURULUMU OKADARDA ZOR VEDE UZAK OLMAZ HER HALDE DİGER BANKALARDAN HER ÇEKTİGİMİZ PARA KARŞILIGI 4.50 TL PARA KESİLMEKTE VE EN YAKIN BANKA MATİK BİZE 50 KM UZAKLIKTA MÜŞTERİNİZ OLARAKTAN SİZDEN TEK İSTEGİMİZ ATM KURULMASI BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM

 32. ben 17 yaşındayım daha ilk defa hesap açttırmak için bankanıza gittim ve her ay 4.5 kes cez dediler şoka girdim ben berberde çırağımkazancım neki neyi kesiyorsunuzbir devlet bankasında butür şeyler insdanları şok ediyor yetkililerin ilgilenmesini arz ederim

 33. Reply
  Halil ibrahim baydur 18 Nisan 2011 at 11:30

  Vakıfbank Nazilli şubesinden kredi kullandım. 3 yıldır hizmetleri iyiydi. Bu yıl ne olduysa oldu, hizmetlerinden memnun değilim. Her yıl 11. ve 12. aylarda sigortamı hayat konut dask vs ödüyordum. bu yıl Nisan geldi her ay yeni bir ödeme çıkarıyorlar . bıktım artık. herhalde kapatıp başka bir bankaya geçeceğim. çünkü güvenim bayağı azaldı. ne olur bir çare bulun… yanıtınızı en kısa zamanda bekliyor olacağım.

 34. 15.04.2011 ( cuma günü) istanbul fatih şubesinden internet bankacılıgı için başvuruda bulundum bana çeşitli formlar verip gerekli yerleri doldurmamı istediler.gösterdikleri herheri doldurdum ve gösterdikleri her yeri imzaladım. kimligimin fotokopisini aldılar ve formalrımı doldurdugum yerleri tek tek kontrol ettiler ve bana 24 saat içerisinde müşteri hizmetlerini arayıp aktif hale getirebilecegimi söylediler.başka yapmam gereken bir işlem varmı diye ısrarla sordum bana hayır bukadar dediler.18.04.2011(pazartesi) tarihinde müşteri hizmetlerini aradım bana tanımlanmadıgını ve şubemle görüşmemi söylediler. peşine aradım şubeyi zeynep hanım çıktı annattım durumu bilgilerimi aldı ban gün içerisinde işlerimin hallolacıgını söyledi.bugün 19.04.2011 ( salı ) 2 defa müşteri hizmetleriyle görüştüm şubemi tekrar aramam gerektigini ve anne kızlık soyadının yalnış oldugunu bende kendilerine kredi kartımla işlem yaptıgımı ve anne kızlık soyadında sorun yaşamadıgımı ve bana tekrar şubemi aramam gerektigini söylediler tekrar aradım.zeynep hanım bana buraya tekrar gelmem gerektigini ısrarla sebebini sordugumda arkadaşların böyle söyledigini söyledi.
  benim tahminin % 90 formlarda eksik biyer kaldı onları doldurtacaklar.ben kendilerinin göstemedigi hiç bilr yeri doldurmadım tekrar tekrar sordum başka bir işim kaldımı diye ve sonuç bugün 5. gün ben internet bankaçılıgı şifremi alamadım. işiimi gücümü bi kenara bıraktım vaktimi bununla harcı yorum.sizden istegim sadece empati yapın ben kredi istemiyorum para istemiyorum sadece internet bankacılığından faydalanmak istiyorum böyle bir kurumsallık bankaçılık olurmu pes diyorum bu vakıfbankın kalitesini gösterir ben hayatımda böyle bişey görmedim
  sizde eger dikkate alırda ilgilenirseniz sevinirim iyi çalışmalar

 35. Reply
  ismail yapıyapanlar 18 Mayıs 2011 at 07:46

  izmir kemeraltı şb. den tktci kredisi kullandım her ay maaşımdan otomatik kesilirdi.bu ay halen kesilmedi,şb. ye gidemedim tlf. ları çalıyor açmıyorlar, lütfen şu verdiğiniz şb. telefonlarına bi zahmet biri açıpta ALO desin

 36. giresun merkez vakıflar bankası şubesinin 30 yıllık müşterisiyim bankanızdan kulandığım çek koçanımdan 2 adet çekimi elden ödedim 1 yıl önce fakat çekleri ödediğim zaman bir anlık sinirle yırtarak imha ettim. fakat çekler arkası yazıldığından banka bu çekleri benden istemektedir ve sicilim bozuk görülmektedir hiçbir yasal işlem olmadığı halde banka müdürüyle ve personellerle bu çeklerin kaldırılmasıyla ilgili neler yapabileceğimi sorduğumda giresun vakıflar bankasının bu konu ile ilgili hiçbir şey yapamayacaklarını söylüyorlar ve yardımcı olmuyorlar bunun ömür boyu böyle kalacağını kabul etmemizi söylüyorlar. bu tür çeklerle ilgili diğer bankalarla bu konuyla ilgili neler yapıldığını görüştüğümüzde şubenin insiyatifinde olduğunu ve koçan değeri kadar hesaba para yatırılarak bunun kaldırılması gerektiğini söylüyorlar bundan dolayı bizde 30 yıllık bankamızı değiştirerek başka bankalarla çalışmaktayız bu konuda bize yardımcı olunmasını giresun şubesinin dikkatinin çekilmesini ve gereğinin yapılarak bize bildirilmesini arz ederiz.

 37. Tam 2 aydır 444 0 724 numaralı hattan internet Web şifremi öğrenmeye çalışıyorum ama hat bir türlü düşmüyor. Ya sürekli meşgul ya da çağrı sonuçsuz kalıyo. Ben böyle bir rezalet görmedim, şubeye gidiyorum ısrarla müşteri hizmetlerini aramam gerektiği söyleniyor. Bu nasıl bir bankacılıktır. Lütfen acilen açıklama yapılsın, Alacağın tahsili konusunda azrail kesilen vakıfbank, kendi sorumluluğunu yerine getirmek konusunda neden bu kadar umursamaz davranmaktadır. Ben böyle bir sorumsuzluk görmedim………….!!!!!!!

 38. Reply
  ali aksu...tel 0507 953 97 26 28 Haziran 2011 at 07:46

  burası herhalde pek dikkate alınan şikayet kutusu görünüyor ama bakıyorum şikayetler çok .dikkate alan yokki dergi sayfası gibi,yazıklar olsun.istanbul maltepe şubesini daha evvel şikayet etmiştim ama yine yazıcam fakat dergide sayfada ne kadar kalır yada ekranda sadece okunurmu ondanda şüpheliyim .sizi şikayet edicem dedim hiç dikkate alan yok yani üst makamlardan bile korkan yokki üst makama şikayet ettiğin zaman elini masaya vuran yiğit göremiyorum.sıra numaramı aldım benden sonra gelen benden evvel para işlemini yaptı ama benim bu şubede emekli maaşı alıyorum yaklaşık on senedir.ve kredi kullandım ayrıca kiramıda bu şubeden ,başka işlemlerde yaptırıyorum..
  şube çalışanlarına dedimki akrabam var müfeetiş deyince biraz tıstılar ama bakalım akrabam dediğim genel müdürlük bu vatandaşın mağduriyeti ve sıra hakkını nasıl koruyacak .ama her işlemde diğer vatandaşlarda mağdur oluyor.bir çok kişilerin işlerinden olduğuna şahit oldum,ve hak kına tecavüz ediyorlar.yazımı yazdım bakalım ne kadar etkili olacaksınız.yine yazıyorum ama gerçekten şüpheli olarak bu şikayetimi yazdım.bir ay içinde müfettişler gelecek dedim.bana söyledikleri öncelik sıra en az on adet hesabı vadeli olanları alıyoruz dediler eğer bir şey olursa lütfen benide çağırın bankaya gelirim.hepsi aynı dilden konuşuyorlar ve birbirlerini korkunç tutuyorlar bu hususta.hiç bir şey yapamıyorsun.bakalım siz ne yapacaksınız bu husustaki,müfettişler acaba bu öncelikli sıra numarası alanların acaba vadeli hesapları varmı gerçekten.ben bekliyorum.

 39. Reply
  Ali Osman ÇİNDİ 29 Haziran 2011 at 14:16

  2002 Yılında Birbirimize Kredi kartı kefili olduğumuz arkadaşım 13678405756 T.C. Kimlik Numaralı Ahmet TÜRKARSLAN ile ben 25675006416 T.C. Numaralı Ali Osman ÇİNDİ’nin kefilliğinin sona erdirilerek kredi kartımızın iptal edilmesine, iptal edildiğine dair tarafımıza yazı gönderilmesine, Genel Merkezinede dilekçe ile başvuruda bulunduk, bizden sonraki arkadaşlara kefilsiz kredi kartı verildi, niye bize böyle yapıldı. Birde Kredi kartı üzerinden diğer kişişe normal kredi verilirmi? Böyle birşey var mı eğer öyle bir şey olursa ben sadece krdedi kartına kefilliğim var diğeri beni ilgilendirmez. Eğer öyle bir işlem yapılmamışssa yapan memur dan savcılığın soruşturma açacağım.

 40. Allah aşkına sizin ATM’ leriniz kaçıncı yüzyıldan kalma bir fatura yatırıp ikinciyi yatırmaya kalksanız tekrar ana menüye döner her yerde ATM çalışır VAKIF’ ta çalışmaz 5 dakkada para çakemezsizsiniz VAKIF’ı görünce artık sinirlerim bozuluyor.

 41. 2 AYDIR HESAP EKSTİREM GELMİYOR BU DURUMU DEFALARCA BİLDİRMEME RAĞMEN SORUN DEVAM EDİYOR.DAHA KAÇ KEZ ARAMAM VEYA MAİL ATMAM GEREKİYOR.LÜTFEN BİRAZ CİDDİYET.

 42. Reply
  süleyman yıldırım 2 Ağustos 2011 at 12:27

  VAKIFLAR BANKASI GENEL MÜDÜRLÜGÜNE
  sayın yetkili ben ankara sincan şubenizin 16 yıllık müşterisiyim mütahitlik yapmakta olup bu güne kadar hiç bir olumsuz durumum olmamıştır.Şbuenizde gerektigi zaman kredi kullanmak üzere hipoteklerim mevcuttur.sincan şb müdürü ile yakın zaman önce borcum olmadıgı halde bodrumdaki villamdan ipotegin kaldırılmasıiçin istegimi ilettim kaldırmak istemedigi için benimle tartıştı.avukatakım gelinceipotegi kaldırdıve sanırım bu yüzden bana antipatı duydugu için farklı söz düellosuna gırdi bir kaç gün önce krdıimden bir miktar kullanmak istedim hiç bir açıklamadan yapmadan seni sevmiiyorum vede çalışmak istemiyorum cevabını verdine sizin bankanızla nede diger bankalarla sorun asla yaşamadım araştırısanız sizde görmüş olursunuz bankanızlada çalışmak istiyorumm bana kısa zamanda cvp verirsenız memnun olurum
  gereginin yapılmasını arz ederim…..

  süleyman yıldırım
  YILSA İNŞAAT DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ tel:0532 241 06 80

  V.D.979000653 SİNCANN

 43. Merhaba ben ankara sincan dan uğur emlak ismim deUĞUR KONU:sincan ankara caddesi no:44/b de bulunan şubenizin konut kredisine bakan gül hanımın ve ondan sorumlu olan müdür bey……
  ilk tercih olarak gittiğim şubenize götürdüğüm dosyaya kredi çıkartamıyacakları söyledi gül hanım ben de aldım dosyayı gene sincanda olan onur sokak taki şubenize götürdüm ordan kredisi çıktı bu olayı gül hanıma bir iki kez kötü niyetli olmadan söyledim ordan çıkan kredi sizden neden çıkmadı diye istiyorsan buraya bi daha kredi dosyası getirme diye cevap aldım sesimizi yükseltmeye başladık gül hanım da bende bunun üzerine sesimize müdür bey geldi o da konuyu anladıktan sonra bana kendileride tavır yapmaya başladı açıkcası personeliniz ve müdürünüz benle kavga etmeye başladı illahaki kavga etmek için birbirimize vurmamıza gerek yok gerçekten kavga etmeye başladık ben orda müşteriyim ben o kadar banka içinden sizin şubelerinizden birini seçmişsem ben orda bir müşteri gibi saygı beklerim.müdürün gelip personeli savunması yerine(haklı olsa bile) beni sakinleştirebilmeliydi siz bu insanları bir görevli bir yönetici olarak oraya havadan konmamı getirip yerleştiriyosunuz insanlarla nasıl konuşmak gerektiğini nasıl davranılması gerektiğini öğrenmeden mi öğretilmedenmi gönderiliyorlar.
  Ben emlak işi yapıyorum benim ofisime kim gelirse gelsin bu vakıf bank ın personelide olabilir ayağa kalkıp hoş geldiniz deyip saygı gösteriyorsam bir banka olarak bu saygıyı sizden ve çalışanlarınızdan beklemek fazla olmasa gerek…

 44. merhaba ,
  vakıfbank mercan şubesi bireysel mevduat müşterinizim .
  12/08/2011 tarihinde babamla münferit hesap olarak açtığımız ortak hesabımızdan para çekmek üzere şubenize gittim. şimdiye kadar tek başıma gidip para çekme / çek takas işlemleri / faiz yeniletme gibi işlemleri yapmış olmama ragmen , ogün hesabımızdaki bütün parayı çekmek istedğimde “ortak hesap olduğundan çekemeyeceğimi babamın gelmesi ya da vekaletname vermesi gerektiği” tarafıma bildirilmiştir. hesabın münferit olduğunu , yani tek tek kullanımlı bir hesap olduğunu söylememe sağmen zorluk çıkarılmış , bekletilmiş ve mağdur bırakılmış bulunmaktayım. şubedeki personelin keyfi , uygulamayı bilmeyerek davranması , aynı şekilde müşteri temsilcisinin de işlemimi başka bir güne ertelemesinden büyük bir rahatsızlık duydum . işleyişin nasıl olduğunu , münferit – müşterik hesap ayırımını en az personeliniz kadar iyi bilmekteyim. ayrıca şubenize oldukça üzün süren uzak bir mesafeden işlem yaptırmak için gelmekteyim. işlem ile ilgili hesabın nasıl açıldığını öğrenmek amacıyla imzalamış olduğumuz dosyanın da şubede bulunanamasını ayrıca şaşkınlıkla karşılıyorum . şimdiye kadar tek başıma yaptığım para çekme işlemlerinde personel hatası olduğunu söylediler. eğer bir hataysa da bu hatanın defalarca yapılmış ve farkedilmemiş olmasına da şaşırmaktayım. konu ile ilgili memnuniyetsizliğimi tarafınıza iletir , acil kontrollerin yapılarak sorunuma çözüm bulunmasını ve tarafıma bilgi verilmesini rica ederim. ,,, SAYGILARIMLA

 45. Sebahattin YILMAZ
  20.08.2011
  Adıma bankanızdan kredi kartım bulunmakdadır. Yaklaşık 5 ay kadar önce cep telefonumu görevlileriniz arayarak yıllık 50 TL karşılığında sigortalandım. telefonda onay verdim. kredi katrımdan 50 TL kesildi. adresime sigorta poliçesi gönderileceği belirtildi ancak şu güne kadar sigota poliçesi elime ulaşmadı. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.
  Elkktronik posta adresim: sebahattinyilmaz1960@otmail.com

 46. Vakıfbank bundan birkaç ay önce şahsıma bir kredi kartı yolladı(öğretmen olarak çalıştığım kuruma) Bir süre sonra da kredi kartının şifresini yolladı. Oysa ben kredi kartı talebinde bulunmadığım gibi vakıfbankla bir ilişiğim de olmadı. Üstelik kredi kartının limiti de oldukça yüksekti. Bu kartı istemedğim için bankaya gidip epey bir süre sıra bekledikten sonra kart iptal işlemini bankadan yapamayacağım,bankayı telefonla aramam gerektiği söylendi. Hayatımda böyle saçma sapan bir şey görmedim. Bankayı arayıp dakikalarca müşteri hizmetlerinin bağlanmasını bekledim. Bir sürü de kontörm gitti.. Bu bankaların yaptıklarına artık bir “dur” denmeli!!!

 47. Sayın yetkili yaklaşık 15 yıldır vakıflar bankası BURSA gemlik şubesi ile çalışmaktayım tahminen 500 milyara yakın kredi kullandım ve ödemelerimi yapmaktayım.Geçen sene kaybolan çeklerimin dilekçesini savcılık ve bankanıza vermiş olmama rağmet isteğim dışı 55-60 milyara yakın çekimi imza bana ait olmadığı halde bankanız ödemiştir daha sonra kredi taksitlerim ödenmiyor diye bana mesaj ve telefonlar gelince çeklerimin parası benim hesabımdaki paralardan ödendiğini farkettim ve defalarca ikaz etmeme rağmen
  çeklerim ödenip beni mağdur bırakan bankanızdan ya bilgim dışında ödenen paranın geri hesabıma ödenmesini yada hukiki yollara başlayacağımı belirtir bir aan önce mağduriyetimin giderilmesini arz ve talep ediyorum saygılarımla ismail çabuk bursa gemlik 05322348768-05336000060-05415148899-05436345656 dr.ziya kaya mah.fatih cad no ;55 Gemlik çabuk otopark ve oto kurtarmacılık nakliye inşaat dekorasyon ltd.şti.gemlik 0224 513 03 33- 0224 513 88 89

 48. Sayın yetkili yaklaşık 15 yıldır vakıflar bankası BURSA gemlik şubesi ile çalışmaktayım tahminen 500 milyara yakın kredi kullandım ve ödemelerimi yapmaktayım.Geçen sene kaybolan çeklerimin dilekçesini savcılık ve bankanıza vermiş olmama rağmet isteğim dışı 55-60 milyara yakın çekimi imza bana ait olmadığı halde bankanız ödemiştir daha sonra kredi taksitlerim ödenmiyor diye bana mesaj ve telefonlar gelince çeklerimin parası benim hesabımdaki paralardan ödendiğini farkettim ve defalarca ikaz etmeme rağmen
  çeklerim ödenip beni mağdur bırakan bankanızdan ya bilgim dışında ödenen paranın geri hesabıma ödenmesini yada hukiki yollara başlayacağımı belirtir bir aan önce mağduriyetimin giderilmesini arz ve talep ediyorum saygılarımla ismail çabuk bursa gemlik 05322348768-05336000060-05415148899-05436345656 dr.ziya kaya mah.fatih cad no ;55 Gemlik çabuk otopark ve oto kurtarmacılık nakliye inşaat dekorasyon ltd.şti.gemlik 0224 513 03 33- 0224 513 88 89

 49. VAKIFBANK ‘DAN KREDİ KARTI SAHİBİYİM. KULLANDIĞIM KARTA YILLIK KART KULLANIM AİDATI GELDİ. BANKANIZDAN HEM MAAŞIMI ALIYORUM HEM KREDİ KARTINIZI KULLANMAKTAYIM VE BÖYLE BİR UYGULAMAYI UYGUN BULMUYORUM. HARAÇ GİBİ BİR ŞEY. İADESİNİ TALEP EDİYORUM.. EĞER UYGULAMA KONUSUNDA ISRARLI OLMAYA DEVAM EDECEKSENİZ, HESABIMI KAPATIP, BANA BÖYLE HARAÇ UYGULAMASI SUNMAYAN BAŞKA BİR BANKAYLA GÖRÜŞECEĞİM.. SAYGILARIMLA.. (ADİL ERGELDİ-ALİAĞA/İZMİR)

 50. Reply
  mustafa özker çöplü 10 Eylül 2011 at 20:40

  istemediğim halde göndermiş olduğunuz kredi kartını teslim alırken sözleşmeye bazı notlar yazdığım için gönderinizi getiren kurye elamanı kartı teslim etmedi ve iade edeceğini söyledi. sözleşmeyi imzalamış olmakla beraber teslim tutanağını imzalamadım.kartın iptal edildiğine dair tarafıma bir bigi verılmesini rica ediyorum.

 51. bundan 3 ay öncekredi çekmek istedim emekli maaşımı 15 senededir almaktaydım. aile hesaplarımbu bankadaydı buradan kredi çektim. kredimin bitmesine 9 ay vardı 9aylık hesabı ödeyip tekrar kredi çekmek istedim aydın/efeler şubesinden bana yapmadıkları kalmadı ben bankanızda ozamana kadar memnundum. güler yüzler şimdi canavara döndü. her gittiğimde beni hep oyaladılar bende güler yüz görmek için maaşımı ve bütün aile hesaplarımı bana gülen yüz gösteren bankaya aktardım. merkeze şubeye saygıyla duyurulur.

 52. karayollarında avukatım. Bankanızdan maaş almaktayım. Prensip olarak bir tek kredi kartı kullanıyorum ve bu gene kadar HSCB kart kullandım ve maaş kartımla birlikte gelen kredi kartınızı kabul etmedim. Şu anda HSCB kredi kartımın süresi dolmak üzere olduğundan kredi kartı talebiyle yaklaşık 1 ay önce Vakıfbank Harput şubesine baş vurdum.Çalışan bayan kimlik fotkpmi vs. tüm bilgileri aldı ve tüm ilgişli yerleri imzalattı.BU şubede maaş hesabım olmasına rağmen!!!!! kredi kartı tarafıma gönderilmeyince 3 gün önce şubeye uğradım.Başvurunuz görünmüyor böyle bir başvuru yok size dönüp açıklama yapacağız dediler. Onlar aramayınca ben aradım sistem arızalı başvurunuzu tespit edemiyoruz arıza geçince size dönüp bilgi vereceğiz dediler. 3 gün geçti vakıfbanktan hala cevap yok. Bu saatten sonra artık kart mart istemiyorum. Bu ne lakaytlık, bu ne biçim bankacılık. günümüzde bankalar yolda gezen insanlara rastgele kredi kartı dağıtırken benim gibi bir tek kredi kartı kullanan bilinçli bir tüketiciye maaş hesabının olduğu bankanın kredi kartı vermekte bu kadar gönülsüz vede acemice davranması ne kadar ilginç değil mi?? Vay halimize !!!!

 53. benim maaşım ve ek dersim bankanız ısparta şubesine yatmaktadır. ben SHÇEK.atabey kız yetiştirme yurdunda öğretmen olarak çalışmaktayım.aylık 2000 tl ye yakın para hesabıma yatmasına rağmen kredi alamadığım gibi kredi kartı ve ek hesapta açılmamıştır. kredi alamazsam bankanızı şikayet edeceğim. benim paramı kullanıyorsunuz ama bana hiç bir hizmet sunmuyorsunuz.

 54. bankanızdan bu ay itibari ile maaş almaktayım ancak tüm personele bankanız maaş kartı ve artı hesap ile kredi kartı verilmiş ama iki arkadaşa verilmemiştir. şubenize sorduğumuzda risk gözükoyormuş bir ay öncede x bankasından maaş alıyorduk ama onlar bizi diğer 160 arkadaşın arasından ayırmadan bu dediklerimi verebiliyorlardı şimdi devlet bankası devlet memuruna mı güvenmez yoksa x gibi özel bankalar daha fazlamı güvenir sizce hangisi. daha öncede mail attım ama maalesef cevap alamadım.ne zaman cevap verilir onuda bilmiyorum hatta beklemiyorum. ama herşeyin özelleştirilmesi galiba daha iyi.bu nu çözeceğinizide sanmıyorum.en yakın zamanda maaşımın akbanka tekrar aktarılması konusunda dilekçe vereceğim

 55. Reply
  Ahmet Uğur ÖRS 4 Ekim 2011 at 13:15

  Vakıflar Bankası Esenyurt Şubesi Müdüründen tutunda, personeline kadar gözden gecirilmeli veya eğitime alınmalı. 3.10.2011 Sabah 09:30 dan 11.47 ye kadar beklemek zorunda kaldım. Şube Müdürünüz on kişimi bankoya koyayım diye bize soruyor ? Kaymakamlık yardımlarını dağıtan banko görevlisi herkesi tek sıraya soktu. Kendimi birden askeriyede zannettim. Ayrıca yardım alacak insanlara bu kadar hor mu davranılmalı, bu kadar aşağılık insanlar mı ? Orada sırada beklerken ben o insanlardan utandım..

 56. İzmir Buca Akıncılar 556/6 sokak, Seyhan Mahallesi sakinlerindenim.Vakıfbank emeklisiyim.Sürekli atm ve btm ile işim olmasına rağmen hala en yakınımdaki atm Şirinyer merkezde , yani 2 km uzağımızda ye almaktadır.Dolayısıyla bunun dikkate alınarak en yakın zamanda bulunduğum mevkiiye bir atm yapılmasını istiyorum.yaşlı ve de ustelik vakıfbank emeklisi olmama rağmen Vakıfbank hizmetinden yararlanamıyorum.Umarım hemen değerlendirirsiniz.

 57. bu kadar rezil bir işletmesi olan başka bir banka ile çalışılmadı.Aile büyüğümü 54 yaşında olan bir insanın kredi kartı şifresi için uğraştırdığınız terbiyesizlik yetmez gibi birde telefonda 10 dakika bekletip insanların yüzüne terbiyeszlik yapma cesaretinizden dolayı tebrilk ederim.Bankayı şube üzerinden bilgi güncellemesi yapılmasına rağmen hala eksik bilgi diye görüşmeyi sonlandırabiliyorsunuz.Çağrı merkezinde çaılşan berat adlı personelin davranışlarınızı bankanızın profiline tam uyum sağlaması da bankanızın güvenirliğini tekrardan göstermiştir.
  Başarılarınız aynı seviyesizlikte sürmesi dileği ile.

 58. Reply
  b-ceylan@hotmail.com 19 Ekim 2011 at 13:27

  Bayram CEYLAN
  Adıma bankanızdan almış olduğum Kredi kartıma adidat bedeline itiraz ettim ve Şubat 2011 lehime sonuçlandı ve borcuma karşılk kredi kartımdan düşüldü bu ara 2011 yılı kredi kart aidat bedelide kredi kartıma borç olarak yüklenmiş ben ise o günlerde kartımı iptal ettirdim
  şimdi ise yapmış olduğum itiraz sonucu Kırşehir hakem heyetinin 29.07.2011 tarih ve 999 sayıluı kararıyla üyelik aidatımın tarafıma ödenmesi gerekirken şubenize müracatımda aidat bedelinin borcuma karşılk düştüğünden ödeme yapamıyacaklarnı söyledi geçmiş tarihli ekistira istediğimdede göremediklerini söylediler bu konuda maduriyetimin giderilmesini eger ödeme yapmıyacaksanız 2011 yılı kartımın iptal olunana kadar olan tarihlerdeki ekistiramın b-ceylan@hotmail.com adresime meyil olarat gönderilmesini rica ederim

 59. ankara yenişehir şubesine her ay gidip aidat yatırıyorum ama malesef saatlerce bekliyorum banko sayısı 3 ama 2 banko çalışıyor vede cok yavaş bu duruma şube müdürü eğer birisi uyarırsa müdahele ediyor değilse herkes yan gelip yatoyo konuyla ilgilenmenizi ve tarafıma bilgi vermenizi rica ediyorum

 60. ben HAYDAR BEDİR eski bir müşderinizim benim vakıfbank kartal şb. vadeli vadesiz dövüz vede emekli maşımı istanbul kartal şb almakta idim. lakin şb. ilğisiz elamanları sayesinde bütün hesaplarımı kapattım.( örnek üç gün önceden para çekmek için yazdırıyorum üç gün sonra vardığımda nakit yok cevabıyla karşılaşıyorum ) 28 6 2010 tarihinde ve 15 04 2009 tarihinde olduğu gibi birde havale ücreti ödedim. 15 4 2009 tarihinde havale ettiğim meblanın dekontu lazım oldu bulamadık dediler 5 yıl saklanması gereken dekont yok bilğilerinize arz ederim.

 61. sayın yetkililer BEN HAYDAR BEDİR istanbul kartal şb vadeli hesabımdan 15 04 2009 tarihinde Deniz evcioglu adına çıkartdığım 27500 00 tl havale dekontunu kaybettim. kartal şb muracat ettim bulamadılar acil lazım yardımcı olurmusunuz . teşekür ederim şimdiden

 62. vakıfbank word kredi kartına başvurdum.10 gün oldu hale elime geçmedi.acilen kartın tarafıma gönderimesini sağlayabilirmisiniz? teşekkürler

 63. Reply
  mustafa açıkkapı 14 Aralık 2011 at 07:47

  SAYIN YETKİLİ SSK EMEKLİ MAAŞIMI 9 YILDIR BANKANIZDAN ALMAKTAYIM HAL BÖYLE İKEN SİZLERİN BİR BARDAK SUYUNUZU BİLE İÇMEDİM BANKA NE İŞE YARAR DEVAMLI GSM NMARAMA REKLAMLARINIZ GELİYOR .HER MÜRACAAT’TA REFİZE EDİLİYORUM LÜTFEN BANKANIN CANI İSTEDİĞİ ZAMAN KAPILARINI AÇIYOR .YOK .İSTEMİYORSA SİZE TÜRLÜ BAHANELER UYDURUP OYALIYOR .ÖZETLE ŞUDURKİ MAAŞIMI BUNDAN BÖYLE BAŞKA BİR BANKADAN ALACAGIM ve TANITIM REKLAMLARINIZI CEBİME YOLLATIP CANIMI SIKMAYIN . SAYGILARIMLA .

 64. Reply
  nihat akbulut tel:05332387853 -02722171233 19 Aralık 2011 at 12:17

  sayın yetkililer !
  Ben emekli öğretmenim.Yaklaşık 15 yıldır kredi kartınızıkullanıyorum.Eşim
  de emekli maaşını bankanızdan alıyor.Kredi kartınızı kullanıyor.Yaklaşık 2 ay önce meil yoluyla şikayetimi bildirdim. 3ay önce telefonla derdimi anlattım. teefonuma şikayetimin alındığı, bilgi mesajı ile tekrar bana dönüleceği belirtilmesine rağmen dönülmedi.Şimdi eğer şikayetime çözüm bulunmaz ise eşimin ve kendimin kredi kartlarımızı iptal ettireceğim.Bunun yanısıra eşimin emeki maaşını başka bir bankaya alacağım.Konu gayet basit:Kredi kartı ekstrelerim adresime GELMİYOR.Adresimi yeniden veriyorum:Kocatepe Mh.561. sok.Özkan Sitesi A-blok kat -1 No:4/2 afyonkarahisar

 65. Reply
  aliihsan karaarslan 20 Aralık 2011 at 15:46

  sayın yetkililer BEN ALİİHSAN KARAARSLAN kütahya tavşanlı vakıf bank şubenizde bulunun görevli olan arkadaşlardan şikeyetciyim 20,12,2011 saat 16/36 da aldığım 115 sıra numarası olduğu haldee kasadaki görevlinin kışkırtıcı konuşmalırınla birlikte kafasına göre sözde inisiyatif kullandığını iddaa edererek sıra numarasını hiç e sayarak istediği kişilerin işlemlerini yapmaktadır bu konudaa sadece ben değil bu şekildee bankada bulunun başka kişiler tarafından da tepki görmüştür ama ne kadar tepki göstermiş olsakta kasada bulunan vakıf bank calışanının istediği olmuştur 20,12,2011 saat 4 bucuk 5 civarlarında gercekleşmiştir bu konuşmaları veya görüntüleri güvenlik kameraları tarafından inceleyebilirsin bilgilerinize arz ederim gerekenin en kısa zaman gercekleştirilmesini rica ediyorum…

 66. Bankanızın babama verdiği kıredi kartının extresi evine gelmemektedir en yakın zamanda cevap bekliyoruz saygılarımla

 67. Burdaki şikayetleri dikkate alıyor musunuz bilmiyorum ama şubelerde ki gibi çalışıyorsanız okumazsınız bile ama ben yinede yazacağım,Ekim ayında kredi kartıma Gaziemir/İzmir de, tansaşın orada ki Atm den 1000 Tl yatırdım,halen hesabımda görünmüyor, iki defa dilekçe verdim ama bir sonuca ulaşamadım,şubedekiler ve genel merkezdekiler beni atlatıp duruyor.İş yapmaktan kaçtıkları aşina.Bana yardımcı olursanız sevinirim.GSm:0554 897 72 82

 68. yakşamlar,bugün saat 4 cıvarında vakıfbank yeşilova şubesindeydim.vakıfbank hissesi alıcaktım.veznede sıramı bekledim.sıra geldiğinde vakıfbank hissesi alıcam dedim.görevli hisse mi , fon mu olduğunu algılayamadı işi çözemeyince bir üst görevliye gitti,uzun sure beklettikten sonra beni ,görevlinin yanına gönderdi.durumu iza ettim verdiği cevap,bu konuda uzman arkadaşımız yok dediler.aptal insan değilim vakıfbank müşterisiyim.teşekkür ettim ve aşağıya indim.sabah telefonuma vakıfbank tan mesaj gelmişti.altın fonu almak ile ilgili, ilgimi çekti ve müşteri temsilci için fiş aldım sıram geldiğinde karşılaştığım tepki inanılmazdı kendini bir şey sanan bayan şahıs , yukardan size yardım etmediler mi? niye buraya gönderdiler ,sert bir üslüpla konuşma yaptı.sesimi çıkarmadım ben onun için gelmedim.mesajımda vakıftan bir mesaj geldi altın fonu almak için bilgi verebilirmisiniz dedim cevapsa ” EL HAREKETİ İLE NE ALTIN FONU” dedi.yetkililere soruyorum TÜRKİYE nin ÖNCÜ BANKASI ! müşterilerine, davranışlarını, konuşmasını ve en önemlisi bankada yapılacak işlemler için çalışanlarınıza iyi bir eğitimden geçirin.özellikle müşterilerine karşı güler yüzlü olsunlar.bir müşteri kaybetmek, bankanın ayıbıdır.teşekkürler.

 69. Reply
  mahsut öztürk 25 Ocak 2012 at 10:44

  ben maasımı sızden alıyorum kredımde var su an sızden yenıden yapılandırma amaclı basvur yaptım olumsuz sonuc geldı ben maasımı sızden aldıgıma gore masssım benden once sızın elınıze gectıgıne gore soylermısınız benden saglam musterıyı bulabıle
  cekmısınız sızın ıcın kredı verıp odemeyen ınsanlarmı onem tasıyor hanı odemsınde faızı avukat parası daha fazla alalım dıye bu bence banka musterılerıne karsı alınmıs bır tavırdır neden maasımızı sızden aldıgımaza gore bıze zorluk cıkartılmakta

 70. Reply
  mahsut öztürk 25 Ocak 2012 at 10:49

  ben sızın tabırınızle kırmızı yemıstım ama uc kere af geldı hatta merkez bankasında kayıtım olmadıgınas daır ordan bana gelen yazıda elımde maaasım sızden alıyorum kredı alamıyorum soylermısınız sızın maaas musterısı olmamızın ayrıcalıgı varmı almayana gore odeyemez dıyemezsınız cunkı maasım elınızde hatta cumaya denk gelırse onuda kullanıyorsunuz ıkı gun anlammız dıyorsunuz anlasıtken kredler de zorluk cıkartılmaaycagı soylenıyor ama almaya baslayınca ılk zorluk maas musterılerıne cıkartılıyor bu nasıl bır banka anlayası maas musmusterılerıne bırazdaha sag duyulu yaklalsılması lazım degılmı bı ben degılım benım dururumda olna onca maaas musterısı var

 71. vakıfbank müdürlüğüne konut kredisi kullandığım karaköy şubesinden ipotek bedeli alınmayacağı söylendiği taktirde 210tl bedel alınmıştır. kesilen tutarın tarafıma iadesini talep ederim.aksi taktirde kanuni yollara başvurmak zorunda kalıcam.konuyla ilgilenmenizi rica ediyorum.

 72. Vakıfbankla hayatım boyunca hiç çalışmadım, nekadar doğru bir karar verdiğimi Hatay/ Dörtyol şubesinden müşteri çeki tahsil etmeye gittiğimde bir kez daha farkettim. Bir banka ancak bukadar yavaş çalışanları ancak bu kadar vurdumduymaz olabilir.

 73. 1.65
  Müşteri Hizmetleri
  40
  İşlem Yapma Hızı
  10
  Genel Kalite Oranı
  50

  Hayatımda gördüğüm en berbat banka

 74. 2.5
  Müşteri Hizmetleri
  60
  İşlem Yapma Hızı
  40
  Genel Kalite Oranı
  50

  Vakıfbank benim sorun yaşamadığım bir banka ama oldukça yavaş çalışan personelleri var…

 75. 0.5
  Müşteri Hizmetleri
  0
  İşlem Yapma Hızı
  0
  Genel Kalite Oranı
  30

  Kardeşim yıllardır sizin kartınızı kulanıyorum maaşımı çekmek için bile 5 TL masraf alıyorsunuz olmaz böyle şey

Leave a reply

Your total score